30.06.2022, Perşembe
21 °C / 34 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. Pamukkale Belediyesi’nden haşerelere karşı ilaçlama çalışması

Pamukkale Belediyesi’nden haşerelere karşı ilaçlama çalışması

Haber Merkezi - 9 Eylül 2020 Çarşamba - 12:14 Pamukkale Belediyesi’nden haşerelere karşı ilaçlama çalışması

Pamukkale Belediyesi, haşereyle mücadele kapsamında ilçe genelinde ilaçlama çalışmalarını sürdürüyor.

A- A+

Pamukkale Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü uzman personeli ve filosuyla birlikte rögar, besihane, havuz, foseptik ve sazlık alanları düzenli olarak ilaçlıyor. Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, ilaçlama çalışmalarını yaz aylarında gündüz ve gece programı şeklinde yürüttüklerini belirtti. Sivrisinek ve karasineklerin larva üretmesine elverişli alanların ilaçlanmasını aksatmadan düzenli olarak sürdürdüklerini ifade eden Örki, “Belediye olarak her zaman yaptığımız hizmetlerde Dünya standartlarını yakalayarak vatandaşlarımıza en iyi hizmeti vermenin çabasındayız.Önceliğimiz Pamukkalelilerin sağlığı, mutluluğu ve huzurudur” dedi.

VATANDAŞLAR ÇALIŞMALARDAN MEMNUN

Haberin DevamıReklam

Pamukkale Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri düzenli ilaçlama faaliyetlerinin yanı sıra vatandaşlardan gelen talepler üzerine de şahısların ev ve bahçelerinde de ilaçlama yapıyor. Deliktaş ve Cankurtaran Mahallesinde gelen şikâyetleri değerlendiren ekipler ilaçlama çalışması gerçekleştirdi. Deliktaş Mahallesi sakinlerinden Esma Korkmaz, “Evimi ve bahçemi hamam böcekleri bastı. Pamukkale Belediyesi’ni aradık. Sağolsunlar hemen geldiler. Bizi bu haşerelerden kurtardılar. Pamukkale Belediyesi’ne bundan dolayı çok teşekkür ederim” dedi.

Cankurtaran Mahallesi Muhtarı Özgür Sarıkaya, muhtar olarak vatandaşlardan kendilerine gelen haşere şikâyetlerini direkt Pamukkale Belediyesi’ne ilettiklerini ifade ederek, “Vatandaşlarımızın talepleri için Pamukkale Belediyemizi her aradığımızda, ekipler hemen geliyor. İlaçlama yapıyorlar. Bizim mahallemizde hayvancılık yapan vatandaşımız çok fazla. Özellikle ahırlara hayvanların bulunduğu yerlere düzenli olarak yapıyorlar. Belediyemizden Allah razı olsun”diye konuştu.

Cankurtaran Mahallesi sakinlerinden Turan Başkaya da Pamukkale Belediyesi’nin düzenli olarak gerçekleştirdiği ilaçlama çalışmalarından memnun olduklarını belirterek, Örki’ye teşekkür etti.