27.07.2021, Salı
21 °C / 37 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. Pamukkale Belediyesi’nden fırın denetimleri

Pamukkale Belediyesi’nden fırın denetimleri

Haber Merkezi - 25 Mayıs 2018 Cuma - 12:18 Pamukkale Belediyesi’nden fırın denetimleri

Pamukkale Belediyesi, vatandaşların sağlıklı gıda tüketimini sağlama konusunda denetimlerini sürdürüyor. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, ilçe halkının sağlıklı gıda tüketimini önemsediklerini belirtti.

A- A+

Pamukkale Belediyesi Zabıta ekipleri, ilçe sınırları içindeki ekmek ve pasta fırınları ile unlu mamul ve pide üretimi yapan yerlerde denetimler gerçekleştirdi. Özellikle ekmek ve pide üretim alanların hijyenik durumları mercek altına alınırken, gramaj konusunda da titiz çalışmalar yapıldı.

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, halk sağlığının korunması noktasına hassasiyetle yaklaştıklarını, ilçe sınırları içerisinde hizmet veren fırınlara yönelik rutin denetimlerini ramazan ayında daha da artırdıklarını, Zabıta Müdürlüğü ekiplerince halkın sağlıklı ekmek tüketmesi için ekmek ve pide üretimi yapan işletmelere denetimlerin gece gündüz devam edeceğini söyledi.

“HALK SAĞLIĞI ÖNEMLİ”

Zabıta ekiplerinin yıl içerisinde devam eden rutin denetimlerini ramazan ayında daha da artırdıklarını ifade eden Gürlesin, “7 zabıta ekibimiz, fırınlara yönelik denetimler yaparak, ruhsat, hijyen, gramaj, fiyat listesi, iş kıyafetlerinin uygunluğu gibi noktaları denetliyor. Eksikliği bulunan işletmelere gerekli cezai işlem uygulanarak, gerekli tedbirler alınmaya devam ediyor. Bu denetimler devam edecek. Hiç kimsenin halkımıza sağlıksız ekmek yedirmesine izin vermeyeceğiz” dedi.