18.05.2022, Çarşamba
16 °C / 31 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. Pamukkale Belediyesinden evlere kitap servisi

Pamukkale Belediyesinden evlere kitap servisi

Haber Merkezi - 24 Mart 2020 Salı - 15:43 Pamukkale Belediyesinden evlere kitap servisi

Pamukkale Belediyesi, coronavirüs nedeniyle evlerinde izole yaşama çekilen vatandaşlara kitap servisi hizmeti sunuyor. Görevliler tarafından, Kitap Kafe’ye üye 65 yaş ve üstü vatandaşların evlerine kitaplar götürülüyor.

A- A+

Pamukkale Belediyesi, Kitap Kafe üyesi 65 yaş üstü vatandaşları unutmadı. 300 dolayındaki üyeye telefonla ulaşan görevliler, 3 bin 700 kitap arasından seçilen eserleri verilen adreslere ulaştırıyor. Bu uygulama coronavirüs tehlikesi geçene kadar devam edecek.

“KİTAP KURTLARINI UNUTMADIK”

Kitap Kafe üyelerinin bu dönemde kitap sıkıntısı yaşamaması için gerekli tedbirlerin alındığını söyleyen Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, “Kitap Kafemizin müdavimleri var. Bunların bir bölümü 65 yaş üstünde. Malum coronavirüs tehlikesi nedeniyle yaşlılarımızın evden çıkması mümkün değil. Biz de kitap kurtlarını unutmadık ve kitaplarını onların ayağına götürelim dedik. Kitap sıkıntısı yaşamamaları için onlarla irtibat kurarak ihtiyaçlarını karşılayacağımızı ilettik. Hangi tür kitapları istiyorlarsa evlerine kadar götürüp kendilerine teslim ediyoruz. Bu kitaplar bittiğinde de bizimle iletişim kurduklarında kitap teminini sağlayacağız. Başta 65 yaş üstü vatandaşlarımız olmak üzere tüm Pamukkaleli vatandaşlarımızın evde kalması ve dışarıya çıkmamasını rica ediyoruz. Bu zamanlarda da bol bol kitap okumalarını tavsiye ediyoruz” dedi.

“ÇOK GÜZEL HİZMET”

Kitap Kafe’nin üyelerinden olan 65 yaş üstü vatandaşlar kendilerine gösterilen ilgiden dolayı oldukça memnun. Cevdet Urel, Kitap Kafe’ye uzun zamandır üye olduğunu söyleyerek, “Okumak çok önemli. Okumadan duramıyorum. Okuduğum kitapları başkalarına da öneriyorum. Coronavirüs tehlikesinin var olduğu bu günlerde dışarıya çıkamıyoruz. Ama Pamukkale Belediyesi bize kitaplarımızı ulaştırıyor. Bunun için emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Sevgi Kılıç ise, bu uygulamadan memnun olduğunu ifade ederek, “Kitap Kafe’den memnunum. Buradan faydalanıyorum. Bu hizmetten dolayı çok memnunum. Bu şekilde hem okuduğum kitabı teslim ettim hem de yeni kitap aldım. Pamukkale Belediyesi’ne teşekkür ederim” diye konuştu

Fazıl Dağdelen de evde kalmak zorunda oldukları bugünlerde böyle bir hizmeti sunan Pamukkale Belediyesi’ne teşekkür ederek, “Ben engelli bir vatandaşım. Evlere kitap servisi sundukları için teşekkür ederim. Bu gibi zamanlarda yapılabilecek en güzel hareketlerden biri de buydu. Bunun için Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki’ye teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.