18.01.2021, Pazartesi
-1 °C / 4 °C Denizli Hava Durumu

Pamukkale Belediyesinden esnafa ölçü ve tartı aletleri uyarısı

Haber Merkezi - 6 Ocak 2021 Çarşamba - 13:49 Pamukkale Belediyesinden esnafa ölçü ve tartı aletleri uyarısı

Pamukkale Belediyesi, ölçü ve tartı aletlerinin periyodik muayene süresinin 2 yıl olduğunu hatırlatarak, esnaflara damga süresi bitmiş tartı aletlerinin periyodik muayene ve damga müracaatlarını 2021 yılının Mart ayına kadar yaptırmaları uyarısında bulundu.

A- A+

Pamukkale Belediyesi, Ölçüler ve Ayar Kanunu’na göre ölçü ve tartı aletlerinin periyodik muayene ve damga müracaat sürelerinin 1 Mart’ta sona ereceği uyarısını yaptı. İlçe sınırları içerisinde bulunan açık ve kapalı pazaryerinde kullanılan, masa terazileri, asma teraziler, tek kollu kantarlar, ibreli teraziler ve elektronik tartı aletlerinin periyodik muayene süresinin 2 yıl olduğu hatırlatılarak, damga süresi dolmuş tartı aletlerinin periyodik muayeneleri için, esnafın muayene ve damga günü için Pamukkale Belediyesi’nin Deliktaş Ek Hizmet Binası’nda bulunan Grup Ayar Memurluğu’na başvurulması gerektiği belirtildi.

Konuyla ilgili açıklamada, “Ölçü ve tartı aletlerinin damga süresi biten esnafların, Belediyemiz Ölçü Ayar Memurluğundan muayene gününü belirleyen bir belge alması gerekmektedir. Bu belgeyi, ölçü aletinin muayenesi yapılıncaya kadar saklanması ve gerektiğinde ilgililere gösterilmesi zorunludur. Esnaflarımızın, cezai duruma düşmemeleri için 2021 yılında damgalanacak ölçü tartı aletleri için, Pamukkale Belediyemiz Deliktaş Ek Hizmet Binasında bulunan Grup Ayar Memurluğuna 04 Ocak 2021-01 Mart 2021 tarihleri arasında müracaat etmeleri gerekmektedir” denildi.

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki ise, “Ölçü ve ölçü aletlerinin kontrol, muayene ve damgalama işlemleri Belediyemizde görevli ölçü ayar memurunca yürütülmektedir. Esnafımızın cezalı duruma düşmemesi için belirtilen tarihe kadar ölçü ve tartı aletlerinin damga müracaatlarını yaptırmaları gerekiyor. İlçemiz sınırları içinde bulunan esnaflarımızın ölçü ve tartılarının ayarlarını yaptırmaları önemli. Halkımızın güvenle alışveriş yapabilmesi gerekiyor. Halkımızın gönül rahatlığı ile aldıkları ürünlerin ağırlığı konusunda tereddüt yaşamamaları için, esnaflarımızın bu konuda gerekli işlemleri yaptırmalarını istiyoruz” dedi.