15.06.2021, Salı
15 °C / 27 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. Pamukkale Belediyesinden esnafa 1.400 lira maddi...

Pamukkale Belediyesinden esnafa 1.400 lira maddi destek kararı

Haber Merkezi - 4 Haziran 2021 Cuma - 17:41 Pamukkale Belediyesinden esnafa 1.400 lira maddi destek kararı

Pamukkale Belediye Meclisi Haziran ayı oturumunda pandemiden etkilenen esnafa yönelik 1.400 lira nakdi destek yapılması kararlaştırıldı.

A- A+

Pamukkale Belediye Meclisi Haziran ayı birleşimi Avni Örki’nin başkanlığında gerçekleştirildi. Yapılan toplantıda Pamukkale’de yer alan kahvehane, kafe, çay ocağı gibi yerler ile okul kantinleri, internet kafeler, lunaparklar, hamam, halı saha, spor salonu, bilardo ve oyun salonları, berber, kuaför, güzellik salonu, lokanta, restoran, düğün salonu, fotoğrafçı, müzisyen ve benzeri işyeri ve işletmelere tek seferde 1.400 TL nakdi yardım yapılmasına karar verildi. Karar oybirliğiyle geçerken, başvuruların www.pamukkale.bel.tr adresinden yapılabileceği kaydedildi.

“ESNAFLARIMIZIN YANINDAYIZ”

Coronavirüs nedeniyle birçok esnafın sıkıntı yaşadığını ifade eden Örki, “Bu zor zamanlarda vatandaşlarımızın yanında olarak destek sağladık. Meclis kararımızla belediyemizin kiracısı olan ve kapanan esnaflarımızdan kira almadık. Etkilenenlere de yüzde 50 indirim uyguladık. Ayrıca pandemi zamanında gıda paketi yardımını on binlerce esnafımıza ulaştırdık. Coronavirüs önlemleri uzadı ve belediye olarak yeni bir uygulamaya geçtik. İlçemizde faaliyetlerine devam eden ve pandemiden etkilenen çeşitli meslek gruplarındaki esnaflarımıza 1.400 TL nakdi destek vereceğiz. Gönül ister ki daha fazla kişiye daha fazla destek verelim. Ama imkanlar bizi sınırlandırıyor. Esnaflarımıza Cumhurbaşkanlığımız ve Denizli Büyükşehir Belediyemiz de maddi destek sağladı. Bizim 1400 TL’lik desteğimiz ile önemli bir katkı sağlanmış olacak. Allah bereketini versin. Bu bir anlamda dayanışmadır. Merkezi bütçeden ve halkımızdan toplanan vergilerden oluşan bütçe ile bu desteği sağlamış olacağız. Bu konuda başvurularwww.pamukkale.bel.tr adresinden kolaylıkla yapılabilir. Haftalık olarak toplanacak olan encümende başvuruları değerlendirip, kısa sürede ödemeleri gerçekleştirmek istiyoruz. Bu desteğimiz hayırlı uğurlu olsun” dedi.