29.11.2020, Pazar
6 °C / 12 °C Denizli Hava Durumu

Pamukkale Belediyesi’nden çocuklara Türk Bayrağı ve balon hediyesi

Haber Merkezi - 22 Nisan 2020 Çarşamba - 16:51 Pamukkale Belediyesi’nden çocuklara Türk Bayrağı ve balon hediyesi

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kurulmasının 100. yılında Pamukkale Belediyesi, binlerce Türk Bayrağı ve balonu çocuklara ve vatandaşlara ulaştırdı.

A- A+

Türk milletinin iradesini temsil eden Birinci Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı 23 Nisan 1920’den 4 yıl sonra Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı adıyla kutlanmaya başlanan 23 Nisan, bu yıl coronavirüs önlemleri nedeiyle evde kutlanacak.

 

Pamukkale Belediyesi ekipleri sabahın erken saatlerinden itibaren belediye hizmet binalarını, tüm araç filosunu süslerken, ilçenin dört bir yanındaki çocukları Türk bayrağı ve balonlarla sevindirdi.  

“SÜRPRİZE HAZIR OLUN”

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, bu yıl 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın coronavirüs tedbirleri nedeniyle farklı kutlanacağını ifade ederek, “23 Nisan bizim en önemli günlerimizden biri. Bu özel günü çocuklarımızla iç içe kutlamak isterdik. Ama dünyayı etkisi altına alan koronavirüs nedeniyle bir süredir olduğu gibi evde kalmamız gerekiyor. Ama evde olmak demek 23 Nisan Bayramı’nı kutlamayacağız anlamını taşımıyor. Evde olan çocuklarımızın bu bayramını farklı bir şekilde kutlayacağız. Binlerce çocuğumuza ekiplerimiz şanlı Türk bayrağımızı ve balonlarımızı ulaştırdı. O bayraklar ve balonlarla çocuklarımızın balkonlarını süslemelerini istiyorum.  23 Nisan için sürprizlerimiz var. Gözleriniz ve kulaklarınız sokaklarda olsun” dedi.