20.09.2020, Pazar
18 °C / 31 °C Denizli Hava Durumu

Pamukkale Belediyesi’nden bayram denetimi

Haber Merkezi - 22 Mayıs 2020 Cuma - 14:33 Pamukkale Belediyesi’nden bayram denetimi

Pamukkale Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri Ramazan Bayramı öncesi ilçe genelinde faaliyet gösteren fırın, pastane ve unlu mamul imalathanelerini denetledi.

A- A+

Yaklaşan Ramazan Bayramı öncesi  Pamukkale Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri denetimlerini sıklaştırdı. İlçe genelinde faaliyet gösteren fırın, pastane ve unlu mamul imalathanelerine yönelik periyodik denetimlerini yapan ekipler, işletmelerin imalatları uygun şartlarda yapıp yapmadığını denetliyor. Bu çalışmaların yanına tezgah altı olarak da bilinen sağlıksız imalathane koşullarına sahip yerler konusunda ekipler hassasiyet gösterirken, yapılan denetimlerde halka sağlıksız ürün sunan hiçbir işletmenin olmadığı öğrenildi.

 “ÖNCELİK HALK SAĞLIĞINDA”

Halk sağlığının öncelikli olduğunu söyleyen Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki,  “Halkımızın sağlıklı ürünlere ulaşması bizim önceliklerimiz arasında. Bunun için zabıta ekiplerimiz işletmelere yapılan denetimlerle sağlıksız koşulların oluşmasına izin vermiyor. Ramazan Bayramı öncesi en çok talep edilen ürünler olan tatlılar konusunda da denetimler yaparak halkımızın sağlıklı ürünlerle bayramı geçirmesi için hassasiyet gösteriyoruz. Pamukkale’de merdiven altı denilen sağlıksız koşullarda üretim yapmak isteyenlere kesinlikle izin verilmiyor. Bu konuda da gerekli çalışmalar ekiplerimiz tarafından gece gündüz demeden yapılıyor. Halkımızın sağlıklı ürünlere ulaşması için gereken çalışmaları yapmaya devam edeceğiz. Bu vesile ile bir kez daha tüm vatandaşlarımıza hayırlı bayramlar diliyorum” dedi.