26.05.2022, Perşembe
19 °C / 35 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. Pamukkale Belediyesinden bayram denetimi

Pamukkale Belediyesinden bayram denetimi

Haber Merkezi - 27 Nisan 2022 Çarşamba - 14:09 Pamukkale Belediyesinden bayram denetimi

Pamukkale Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Ramazan Bayramı öncesinde fırın, pastane ve tatlı imalathanelerinde denetimde bulundu.

A- A+

Ramazan Bayramı öncesi Pamukkale Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda, ilçe genelinde faaliyet gösteren ekmek fırınları, unlu mamuller, tatlıcı, bakkal ve marketler denetlendi.

Denetimler kapsamında ekipler, işyeri açma ve çalıştırma belgesi, fahiş fiyat, etiket uygunluğu, gramaj kontrollerinin yanı sıra genel temizlik kuralları, personel temizliği, iş yeri ve imalathanelerin hijyeni gibi konuları inceledi.

Denetimler hakkında konuşan Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, “Pamukkaleli vatandaşlarımızın sağlığını önemsiyoruz. Halk sağlığı önceliklerimiz arasında. Yıl içinde düzenli olarak devam eden denetimlerimizi, özellikle ramazan ayı ve bayramlar öncesinde yoğunlaştırıyoruz. Ekiplerimiz, gıda üretimi ve satışı yapılan işyerlerindeki koşulları en ince detayına kadar bakıyor. İmalathaneler, fırınlar, tatlıcılar gibi vatandaşlarımızın yoğun bir şekilde Ramazan alışverişi yapabileceği noktaları sıkı bir şekilde denetliyoruz. Amacımız halk sağlığını korumak. Halkımız, ilçemiz sınırları içinde gönül rahatlığı ile alışverişlerini yapabilsinler istiyoruz. Denetimlerimiz, ramazan ayında ve bayram öncesinde olduğu gibi bayram sonrası da sürecek” dedi.