06.12.2021, Pazartesi
10 °C / 18 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. Pamukkale Belediyesinden Atatürk fotoğrafları sergisi

Pamukkale Belediyesinden Atatürk fotoğrafları sergisi

Haber Merkezi - 10 Kasım 2021 Çarşamba - 16:13 Pamukkale Belediyesinden Atatürk fotoğrafları sergisi

Pamukkale Belediyesi tarafından Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 83. yılında “Anılarla Atatürk Fotoğraf Sergisi” düzenlendi.

A- A+

Pamukkale Belediyesince Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 83. yıldönümünde özel düzenlenen sergi, bir alışveriş merkezinde ziyaretçilere açıldı. Sergide Atatürk’ün çeşitli zamanlarda çekilen fotoğrafları yer aldı. 2 gün boyunca açık kalan sergi, vatandaşlar tarafından ilgiyle karşılandı.

“ATATÜRK’Ü HER ZAMAN ANIYORUZ”

Sergiyi gezen Erkut Ayhan, Atatürk’ün ölüm yıl dönümünde açılan sergi için, “Bugün atamızın aramızdan ayrılışının 83. yıldönümü. Pamukkale Belediyesinin açmış olduğu sergiyi gezdim. Burada Ulu Önder’in birçok güzel fotoğrafını görmek beni memnun etti. Böyle bir sergi açtığı için Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki’ye teşekkür ediyorum” dedi. Murat Kırmacı da “Gazi Mustafa Kemal Paşa’nın 83’üncü yıl dönümünde onu anmak adına yapılmış olan bu kıymetli sergi için Pamukkale Belediyesi’ne çok teşekkür ederim” diye konuştu.

İncilipınar İlkokulu Anasınıfı Öğretmeni Özgür Turan ise öğrencilerle bu sergiyi gezdiklerini ifade ederek, “Çocuklarımızla bu sergide Atatürk’ü anma imkânı bulduk. Bu güzel sergiyi açan Pamukkale Belediyesine ve onun kıymetli başkanı Avni Örki’ye teşekkür ederim. Atamızı unutmak mümkün değil, Atatürk kalbimizde yaşıyor” dedi.