18.05.2022, Çarşamba
16 °C / 31 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. Pamukkale Belediyesinden araçlara ücretsiz dezenfekte

Pamukkale Belediyesinden araçlara ücretsiz dezenfekte

Haber Merkezi - 20 Mart 2020 Cuma - 17:59 Pamukkale Belediyesinden araçlara ücretsiz dezenfekte

Pamukkale Belediyesi, coronavirüse karşı ilçe genelinde yoğun bir ilaçlama çalışması gerçekleştirirken, özel araçlar da ücretsiz dezenfekte ediliyor.

A- A+

Pamukkale Belediyesi, coronavirüse karşı başta hizmet binaları olmak üzere, ilçe sınırları içindeki cami, okul, kamu binaları, banka ve PTT şubeleri ile halkın yoğun olarak kullandığı alanların özel ekipler tarafından dezenfekte edilmesini sağladı.

Kamuya ait araçları da dezenfekte eden Pamukkale Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri, ilçenin 5 farklı noktasında vatandaşların araçlarını ücretsiz olarak dezenfekte etmeye başladı. Bugün Akvadi, İncilipınar ve Karahayıt’ta çok sayıda araç ilaçlanarak steril hale getirildi. Bu noktalarda ilaçlamaya hafta sonunda da devam edecek. 21 Mart Cumartesi ve 22 Mart Pazar günleri ise Zeytinköy Hayırseverler Ortaokulu yanında dezenfekte çalışmaları sürecek. 22 Mart Pazar ve 23 Mart Pazartesi günü de aynı çalışmalar Fatih kapalı pazar yerinde yapılacak. Belirtilen günlerde vatandaşlar araçlarını 09.00-21.00 saatleri arasında ücretsiz olarak dezenfekte ettirebilecekler.

MÜCADELEMİZ ARALIKSIZ SÜRECEK

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, dünyayı kasıp kavuran korona virüs ile mücadele için yoğun mesai harcadıklarını ifade ederek, “Bu konuda ülkemiz gerekli tedbirleri zamanında alarak süreci iyi yönetti. Biz de yerel yöneticiler olarak üzerimize düşeni fazlasıyla yapıyoruz. Belediye ekiplerimiz 7 gün 24 saat esasına göre dezenfekte çalışmalarını yürütüyor. Çok önemli bir dezenfekte çalışmasını daha başlattık. Bütün vatandaşlarımızın özel araçlarını ücretsiz olarak dezenfekte ediyoruz. Herkes evlerini temizlemek için çaba gösteriyor. Biz de belediye olarak araçların dezenfekte edilmesi ile ilgili bu önemli çalışmayı başlattık. İlçemizin 5 farklı noktasında vatandaşlarımız araçlarını hafta sonunda sabah 09.00’dan akşam 21.00’e kadar dezenfekte ettirebilirler. Aktepe, İncilipınar, Karahayıt ve Zeytinköy Hayırseverler Ortaokulu’nda Cumartesi ve Pazar günleri uygulama devam ederken, Pazar ve pazartesi günleri ise bu noktalara Fatih kapalı pazaryeri eklenecek. Gerekirse ekiplerimiz sabaha kadar bu hizmeti verecek. Herkese sağlıklı günler diliyorum” dedi.

VATANDAŞLARDAN ÖRKİ’YE TEŞEKKÜR

Pamukkale Belediyesinin araçların dezenfekte edilmesi hizmeti ile ilgili olarak vatandaşlar memnuniyetlerini dile getirdi. Murat Barin, “Pamukkale Belediyesi’ne bu hizmetlerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Bu uygulamadan çok memnunum. Bu kadar riskli bir durum varken böylesine önemli bir hizmeti uygulamaya koyan herkese teşekkür ediyorum. Bu bir duyarlılıktır” dedi.

Erdal Aydınalın ise, uygulamanın önemli olduğunu belirterek, “Pamukkale Belediyesi’ni duyarlılığından dolayı teşekküre diyorum. Bu uygulama sağlığımız için çok önemli. Başkanımız Avni Örki ve ekibinden Allah razı olsun” diye konuştu.

İhsan Koçyiğit de “Pamukkale Belediye Başkanımız Avni Örki’ye teşekkür ediyoruz. Çok güzel bir hizmet. Allah kendisinden razı olsun. Başkanın bizzat çalışmaları yerinde takip etmesi de bizleri memnun ediyor. Araçların dezenfekte edilmesi de çok önemli” ifadelerini kullandı.

Karahayıt Muhtarı Cem Kor da Pamukkale Belediyesi’ne teşekkür ederek, “Halkımızın dezenfekte konusundaki hassas olduğu bu dönemde araçların ilaçlanması çok önemli. Korona ile mücadelede Pamukkale Belediyesi’nin çabaları çok önemli” derken, Halil Dinç ise “Ben de aracımı dezenfekte ettirmek istiyordum. Burada görünce çok mutlu oldum. Pamukkale Belediyesi halkın araçlarının temizliğine kadar düşünmesi çok önemli” dedi.