03.02.2023, Cuma
0 °C / 6 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. Pamukkale Belediyesinden Amatör maçlardaki görevlilere kışlık...

Pamukkale Belediyesinden Amatör maçlardaki görevlilere kışlık kıyafet desteği

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 30 Aralık 2022 Cuma - 18:36Güncelleme: 31 Aralık 2022 Cumartesi - 16:02
Pamukkale Belediyesinden Amatör maçlardaki görevlilere kışlık kıyafet desteği

Pamukkale Belediyesi, Denizli’de oynan amatör futbol maçlarında görev yapanlara kışlık kıyafet desteği sağladı.

Pamukkale Belediyesi, amatör karşılaşmalarında görev alan denetçi, saha komiseri ve sağlık görevlileri ile tertip komitelerinde yer alanlara kışlık kıyafet desteğinde bulunuldu. Kıyafetlerin dağıtım töreninde konuşan Denizli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı Ayşe Sarıkaya, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki’ye amatörlere verdiği desteklerden dolayı teşekkür etti.

Örki ise spor ve sporcunun her zaman yanında olmak için çalıştıklarını ifade ederek, “Spor gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutan en önemli unsur. Biz de spora ve sporcuya destekler vermeye devam ediyoruz. Pamukkale Belediyespor çatısı altındaki branşlarımızda 500’e yakın lisanslı sporcumuz var. 2022 yılında sporcularımız 150’ye yakın madalya kazandı. Uluslararası müsabakalarda Türk Bayrağı göndere çekildi. 26 milli sporcumuz 6 da milli antrenörümüz var. 2. Lig’lerde yer alan Tekerlekli Sandalye Basketbol takımımız ve kadınlar voleybol takımımız 1. Lig’e yükseleceğine inanıyorum. Yağlı güreşlerde bir marka olduk. 2023 Denizli açısından spor konusunda pırıl pırıl parlayan bir yıl olacak” dedi.

Haberin DevamıReklam

Mart ayı sonuna kadar 31 halı sahayı tamamlamak istediklerini kaydeden Örki, “Bunun yanında ilçemizdeki spor kulüplerine malzeme desteğinde bulunduk. Ayrıca Aktepe Sosyal Tesisleri’ndeki spor salonumuzu da amatörlerimize açtık. Denizlispor’un genç takımları bu tesislerimizden faydalanıyor. Denizli amatör spor camiası için Akköy Stadı’nı yaparak hizmete sunduk. Akvadi Stadı’nda da tadilat işlemleri tamamlanmak üzere. Şimdi de camianın görünmez kahramanları olan denetçi, sağlık görevlisi, saha komiseri ve tertip komitesi üyelerine kışlık kıyafet desteğinde bulunduk” diye konuştu.

Pamukkale Belediyesi, bir süre önce de ilçede faaliyet gösteren 28 kulübe içinde eşofman takımı, yağmurluk, futbol, basketbol ve voleybol branşları için antrenman ve maç formaları, antrenman yeleği, futbol, basketbol ve voleybol topları ile çeşitli antrenman gereçlerinin de yer aldığı malzemeleri dağıtmıştı.