20.09.2021, Pazartesi
20 °C / 36 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. Pamukkale Belediyesi’nden 5 buçuk milyon liralık...

Pamukkale Belediyesi’nden 5 buçuk milyon liralık spor yatırımı

Haber Merkezi - 10 Ağustos 2021 Salı - 12:02 Pamukkale Belediyesi’nden 5 buçuk milyon liralık spor yatırımı

Pamukkale Belediyesi ile Cihantaş İnş. Turz. San. Ve Tic. A.Ş. ve HMC Mad. Nak. İnş. San. Ve Tic. Ltd. Şti. arasında, Akköy’de yapılacak yeni futbol sahası ile Akvadi’de sahanın tadilat çalışmaları için sözleşme imzalandı. Projenin toplam maliyetinin 5 milyon 500 bin lirayı bulacağı belirtildi.

A- A+

“Pamukkale’yi spor kenti yapacağız” sloganıyla hareket eden Pamukkale Belediyesi ilçe genelinde yapılacak olan birçok projenin ilk ikisinde çalışmalara başlanacağını açıkladı. Bu kapsamda, ilk iki projenin imza törenine Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Cihantaş İnş. Turz. San. Ve Tic. A.Ş. firmasının sahibi Mehmet Ali Yazar ve HMC Mad. Nak. İnş. San. Ve Tic. Ltd. Şti. firmasının sahibi Metin Hülagü katıldı.

Akköy’de bulunan ve atıl durumda olan futbol sahası sentetik çimle kaplanırken, proje kapsamında 2 adet soyunma odası, hakem odası, sağlık odası, kafeterya, ısıtma odası ve diğer bölümlerle birlikte 576 kişilik kapalı tribün ve gece maçlarının oynanabilmesi için de ışıklandırma sistemi de yapılacağı belirtildi. Akvadi parkı içinde bulunan Akvadi Stadı’nın müsabakalara ev sahipliği yapabilmesi adına zemin yenileme, tel örgü ve ışıklandırma sistemleri yenileme çalışmalarının yapılacağı kaydedildi.

 

“SPORDA ATILIMLARIMIZ DEVAM EDECEK”

Haberin DevamıReklam

İlçede spor yatırımları konusunda önemli adımlar attıklarını ifade eden Örki, “2021 ilçemiz için sporda atılım yılı olacak demiştik. Bunun en önemli adımlarını atmaya başladık. Bugün atılan imzalarla 2 projeyi hayata geçirmiş olacağız. Bunlardan biri yıllar önce yapılan Akköy’deki futbol sahasının bulunduğu alana uluslararası standartta sentetik zeminli futbol sahası yapımı. Burada soyunma odaları ile birlikte 576 kişi kapasiteli kapalı tribün ve gece maçlarının oynanması için ışıklandırma olacak. Bu projemizin KDV dahil ihale bedeli 3 milyon 685 bin 140 TL. Bir diğer imzamızı da uzun yıllardır kullanılmayan Akvadi’deki nizami boyutlu futbol sahasının tadilatı. Zemini değişecek olan bu tesis 1 milyon 824 bin 704 TL’lik bedelle yepyeni hale gelecek. İnşallah bu iki tesisi 1 yıl gibi kısa bir zamanda tamamlayarak amatör futbola ve ilçemizin gençlerine destek sağlamış olacağız” dedi.

“GENÇLERİ ÖENMSİYORUZ”

Pamukkale Belediyesi olarak gençleri önemsediklerini dile getiren Örki, “Onların sporla uğraşıp geleceğe daha iyi hazırlanmalarını sağlamaya çalışıyoruz. Biz bu büyük adımları atarken desteklerini esirgemeyen başta şehrimizdeki siyasi büyüklerimiz, milletvekillerimiz, Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan ve Gençlik ve Spor Bakanımız Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Spor atılımımız sadece bu iki projeyle kalmayacak, önümüzdeki günlerde diğer spor tesislerimizin sözleşmelerini de imzalayacağız. Her şeyi gençlerimizin daha güzel bir Pamukkale’de daha mutlu, sporla içli dışlı yaşayabilmesi için yapıyoruz. Projelerimiz şimdiden hayırlı uğurlu olsun” dedi.