05.10.2022, Çarşamba
13 °C / 24 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. Pamukkale Belediyesinden 30 Ağustos’a özel iki...

Pamukkale Belediyesinden 30 Ağustos’a özel iki konser

Haber Merkezi - 30 Ağustos 2022 Salı - 10:40 Pamukkale Belediyesinden 30 Ağustos’a özel iki konser

Pamukkale Belediyesince 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. yıldönümü kutlamaları kapsamında düzenlenen konserlerde, Tekil-A ile Necati ve Saykolar sahne aldı.

A- A+

Büyük zaferin 100. yılında Pamukkale Belediyesince, 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı’nda konserler düzenlendi. Çok sayıda vatandaşın katıldığı konserlerde ilk olarak Tekil-A grubu sahne aldı. Ardından, . 70’li ve 80’li yılların Anadolu Folk Rock müziğini günümüze taşıyan Necati ve Saykolar, sevilen şarkılarını konseri izlemeye gelenlerle birlikte söyledi.

Etkinlikte konuşan Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, zaferin 100’üncü yıl coşkusunu yaşadıklarını ifade etti. Örki konuşmasında şunları söyledi:

Haberin DevamıReklam

“Bugün Türk Milleti açısından önemli bir gün. Bundan 100 yıl önce Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile silah arkadaşları ve aziz Türk milleti, ülkemizi bölüp parçalamak isteyen ve göz koyan düşmanları büyük zaferle bertaraf ettiler. 30 Ağustos’tan sonra da düşmanları denizlere döktüler. Eğer o zafer olmasaydı bugün biz burada, bir arada olamazdık. Şanlı bayrağımızın bu vatan üzerinde dalgalanmasını ve Türk milletinin muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkmasını Atatürk ve silah arkadaşlarıyla aziz Türk milletine borçluyuz. Bu vesile ile 30 Ağustos Zaferi başta olmak üzere bugüne kadar bu ülke, bu bayrak ve bu vatan için canlarını veren aziz şehitlerimizi ve hayatlarını kaybeden gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum. 100 yıl önce dünyaya ilan edilen bağımsızlığımızı bugün de aynı aşk ve heyecanla haykırmaya devam ediyoruz. Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır, yaşasın Türkiye Cumhuriyeti. 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun.”