05.02.2023, Pazar
0 °C / 4 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. Pamukkale Belediyesinden 28 amatör kulübe 500...

Pamukkale Belediyesinden 28 amatör kulübe 500 bin liralık malzeme desteği

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 8 Aralık 2022 Perşembe - 17:32Güncelleme: 8 Aralık 2022 Perşembe - 17:32
Pamukkale Belediyesinden 28 amatör kulübe 500 bin liralık malzeme desteği

Pamukkale Belediyesince, ilçede faaliyet gösteren 28 amatör spor kulübüne, 500 bin lira değerinde malzeme dağıtımı yapıldı.

Aktepe Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen dağıtımın törenine Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Pamukkale Kaymakamı Uğur Bulut, Denizli Gençlik Spor İl Müdür Vekili Ömer İlman, Denizli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Ayşe Sarıkaya, Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği Denizli Şube Başkanı Bülent Fil ile amatör spor kulüplerinin yönetici, antrenör ve sporcuları katıldı.

“ESKİDEN İMKAN AZDI”

Törenin açılışında konuşan Örki, geçmişte amatör spor kulübü kurduğunu söylerek, zorlukları yaşayarak öğrendiğini dile getirdi. Örki, “Eskiden imkânlar çok azdı. Ancak son zamanlarda kulüplerin yanında devlet var, ASKF’ler var, belediyeler var. Spora ve sporcuya değer verildikçe başarıda arkasından geliyor. Pamukkale Belediyesi olarak tesisleşme ve spora destek konularında önemli çalışmalara imza atıyoruz. Destek verildikçe çeşitli branşlarda hem yurt içi hem de yurt dışından güzel haberler geliyor. Pamukkale Belediyesi, ilimizde spora en büyük yatırımı yapan belediyedir” dedi.

“YENİ SPORCULAR KAZANACAĞIZ”

Akköy’de hizmete alınan stadın FIFA standartlarında olduğunu anımsatan Örki, Akvadi Stadı’nın da kısa bir süre sonra hizmete alınacağını belirtti. Örki, “31 halı saha, voleybol ve basketbol sahalarının hepsinin inşaatı aynı zamanda başladı. Bir tane de antrenman sahasını sizlerin hizmetine alacağız. Ücretsiz şekilde kullanmanızı sağlayacağız. Sayın Cumhurbaşkanımız spora çok ilgili ve her zaman destekliyor. Ondan aldığımız güçle bizlerde ilçemizde güzel işlere imza atıyoruz. İçinde bulunduğumuz Aktepe Sosyal Tesisi’nde çok amaçlı salon, robotik kodlama, spor alanları, kütüphane ve onlarca branşta kurslarımız mevcut. Buradaki çalışmalarla yeni yeni sporcular kazanacağız. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği muasır medeniyetler seviyesine bu gençler sayesinde ulaşacağımıza inanıyorum. Yaptığımız ve yapacağımız tesislerin hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

ÖRKİ’YE TEŞEKKÜR

Haberin DevamıReklam

Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği Denizli Şube Başkanı Bülent Fil konuşmasında Örki’ye deskteleri için teşekkür ederken, Denizli ASKF Başkanı Ayşe Sarıkaya ise, “Biz amatör kulüpler için en önemli konular tesisleşme ve malzeme desteği. Pamukkale Belediyesi bu iki konuda da her zaman yanımızda oldu. Bundan dolayı Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki ve ekibine çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

“İKİ STAD BAKIMA ALINACAK”

Kınıklı ve Başkarcı stadlarını bakıma alacaklarını aktaran Denizli Gençlik ve Spor İl Müdür Vekili İlman, Pamukkale Belediyesinin kendilerine yardımcı olduğunu söyledi. İlman, “Sporun ağır yükünü hafifletme konusunda Pamukkale Belediyesi bizlere çok yardımcı oluyor. Bu birlik, dayanışmadan dolayı çok mutluyum. Yerel yönetimlerin destekleri çok önemli. Akköy Stadı ile birlikte Akvadi Stadı’nı da Pamukkale Belediyesi amatör sporlara kazandırıyor. Bunun yanında bizler de Kınıklı ve Başkarcı sahalarını bakıma alacağız. Hem bakanlığımız hem de yerel yönetimlerle spora yatırımlar yapıyoruz. Bugün de amatör spor kulüplerine malzeme desteği yapılıyor. Bu katkılarından dolayı Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki’ye çok teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

BULUT’TAN TEŞEKKÜR

Pamukkale Kaymakamı Uğur Bulut ise, “Pamukkale’de spor yapmamak için hiçbir bahane yok. Belediyemiz parklarda spor alanları başta olmak üzere stat ve tesisleşme konusunda önemli çalışmalar yapıyor. İçinde bulunduğumuz Aktepe Sosyal Tesisleri ise içindeki bölümlerle olsun, bulunduğu lokasyonla olsun çok kıymetli. Bu tesislerin kullanılmasıyla gençlerimiz geleceğe daha iyi bir şekilde hazırlanacaktır. Emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

Konuşmaların ardından Pamukkale Belediyesi tarafından ilçede faaliyet gösteren 28 kulübe, içinde eşofman takımı, yağmurluk, futbol, basketbol ve voleybol branşları için antrenman ve maç formaları, antrenman yeleği, futbol, basketbol ve voleybol topları ve çeşitli antrenman gereçlerinin de yer aldığı malzemeler kulüp temsilcilerine düzenlenen törenle verildi. Destek tutarının 500 bin TL’yi bulduğu bildirildi.