29.11.2022, Salı
9 °C / 16 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. Pamukkale Belediyesinden 23 Nisan konvoyu

Pamukkale Belediyesinden 23 Nisan konvoyu

Haber Merkezi - 23 Nisan 2021 Cuma - 17:26 Pamukkale Belediyesinden 23 Nisan konvoyu

Pamukkale Belediyesince olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na özel Türk bayrakları ile süslenen araçlardan oluşan konvoy ilçede tur attı.

A- A+

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için oluşturulan konvoy, ilçenin tüm mahallelerinde dolaştı. Çocuk şarkılarının çalındığı konvoy, Pamukkaleli çocukların bayram sevincine ortak oldu.

Haberin DevamıReklam

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın dünyada tek çocuk bayramı olduğunu ifade eden Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk bundan 101 yıl önce Türkiye Büyük Millet Meclisini açarak bu günü dünya çocuklarına armağan etti. Bir asrı aşkın süredir kutlanan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı 2 yıldır pandemi nedeniyle buruk bir şekilde geçiriyoruz. Biz sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu bu günde çocuklarımızın yüzünü güldürmek için konvoylar oluşturduk. Çocuk şarkılarıyla birlikte tüm ilçemizde 23 Nisan coşkusunu hep birlikte yaşadık. Umarım coronavirüs bir an önce sona erer ve bundan sonraki bayramlarımızı kucaklaşarak yaşarız. Bir kez daha tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum” dedi.