27.03.2023, Pazartesi
9 °C / 25 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. Pamukkale Belediyesinden 20 Kasım Dünya Çocuk...

Pamukkale Belediyesinden 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü etkinliği

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 21 Kasım 2022 Pazartesi - 14:45Güncelleme: 21 Kasım 2022 Pazartesi - 14:45
Pamukkale Belediyesinden 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü etkinliği

Pamukkale Belediyesi, Pamukkale Üniversitesi, AFAD, Kızılay, Türkiye Eğitim Gönülleri Vakfı ve Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği’nin de katkılarıyla 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü ile ilgili özel bir etkinlik düzenlendi.

Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi Mehmet Gazi Salonu’nda düzenlenen etkinliğe Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Pamukkale İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çimen ile ilçede bulunan okullardan öğrenciler katıldı.

 

ÇİMEN’DEN ÖRKİ’YE TEŞEKKÜR

Etkinliğin açılış töreninde konuşan Çimen, Pamukkale Belediyesinin eğitim konusunda önemli desteklerinin olduğunu söyledi. Çimen, “Okullarda da çocuk hakları konusunu işliyoruz. Her insan gibi çocukların da yaşama, eğitim, sağlık ve beslenme gibi hakları var. Bu konuda eğitim camiası olarak gereken ne varsa yapıyoruz. Bu özel günde çocuklarımızı unutmayan ve özel etkinlik yapan başkanımız Avni Örki’ye çok teşekkür ediyorum” dedi.

“SİZLER BİZİM GELECEĞİMİZSİNİZ”

Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından 1989 yılında imzalanan Çocuk Haklarına Dair Sözleşme’yle çocuk haklarının güvence altına alındığını ifade eden Örki, Pamukkale Belediyesi’ni yönetirken geleceğimizin teminatı olan çocukları dinlediğini belirtti. Örki, konuşmasında şunları söyledi:

Haberin DevamıReklam

“Sizler bizim geleceğimiz, umudumuz, her şeyimizsiniz. Sizlere daha güzel bir Pamukkale bırakmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Belediye hizmetlerimizi sizin fikirlerinizi de alarak hazırlıyoruz. Sadece oyun oynamanız için parklar yapmıyoruz. Coronavirüs pandemisi döneminde uzaktan eğitim için tablet gerekli oldu, Pamukkale Belediyesi olarak binlerce öğrencimize tablet temin ettik. İlçemizde okula ihtiyaç var dendi, 2 adet okulu birden inşa edip eğitime kazandırdık. Anaokulu ihtiyaç olan mahallerde yapılan tadilatlarla 5 anaokulu oluşturduk. Okullarla ilgili gelen tüm talepleri hızlıca yerine getiriyoruz. Pamukkale Belediyesi olarak sizler için çalışmaya devam edeceğiz. Sizlerin 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü’nüz ve sizleri yetiştiren öğretmenlerinizin de 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlu olsun.”

ÇOCUKLAR BİLGİLENDİRİLDİ

Konuşmaların ardından etkinliğe katılan çocuklar dans ve masal atölyelerinde doyasıya eğlendi. Etkinlik kapsamında Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği tarafından “Korunma Hakkı”, Türkiye Eğitim Gönülleri Vakfı ve Görsel Sanatlar Topluluğu tarafından “Eğitim Hakkı”, Kızılay tarafından “Sağlık Hakkı”, AFAD’ın açtığı “Yaşama Hakkı”, PAÜ Sınıf Öğretmenliği Bölümü’nün açtığı “Oyun Hakkı”, PAÜ Sosyal Bilimler Topluluğu’nun hazırladığı“Düşünce Özgürlüğü Hakkı”, PAÜ Rönesnas Sanat Topluluğu’nun açtığı “Her Çocuk Eşittir” ve Çocuk Üniversitesi tarafından “Bilgilendirme” stantları ile çocuklar bilgilendirildi.

Pamukkale Belediyesi tarafından oluşturulan dilek ağacına çocuklar yapılmasını istedikleri konuları yazarken, çizgi film kahramanlarının yer aldığı stantlar da büyük ilgi gördü. Etkinlik kapsamında yüz boyama, ebru ve resim stantları açıldı.