29.07.2021, Perşembe
25 °C / 40 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. Pamukkale Belediyesinden 15 Temmuz sergisi

Pamukkale Belediyesinden 15 Temmuz sergisi

Haber Merkezi - 15 Temmuz 2021 Perşembe - 17:31 Pamukkale Belediyesinden 15 Temmuz sergisi

Pamukkale Belediyesince, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü ile ilgili olarak ilçenin 2 farklı noktasında fotoğraf sergisi açıldı.

A- A+

Pamukkale Belediyesi tarafından Seyir Tepesi Şehir Ormanı ve bir alışveriş merkezinde “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Fotoğraf Sergisi” açıldı. Sergide 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Türk Milleti’nin sergilemiş olduğu amansız mücadelenin fotoğrafları yer aldı. Sergileri gezenler açılan anı defterlerine 15 Temmuz ile ilgili düşüncelerini yazdı. Sergiyi gezen Fatma Meydan, “Rabbim böyle bir olayın tekrarını yaşatmasın. Fotoğrafları görünce insanın tüyleri diken diken oluyor. Bu fotoğraflar bize o anı anımsattı” dedi. Meryem Oyma, sergide Trük milletinin o günkü kahramanlığını yeniden yaşadıklarını ifade ederken, Hasan Can Yavaş da sergi için teşekkür etti.

“TÜRKİYE GEÇİLMEZ”

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü fotoğraf sergilerimizi açtık. Amacımız vatandaşlarımızın hafızalarını tazeleyerek bundan 5 yıl önce yaşanan hain darbe girişiminde milletimizin sergilemiş olduğu milli duruşu tekrar gözler önüne sermekti. O gün, milletimizin feraseti ve hakka olan inancı galip gelerek hainlerin tüm plan ve senaryoları boşa çıkarılmıştır. Bu fotoğraf sergisinde de o gece millet olarak verilen mücadele gözler önüne serildi. Allah’a sonsuz kere şükürler olsun ki şimdi bu fotoğraflara baktığımızda bir zaferi, duruşu hatırlıyoruz. Türk milleti 15 Temmuz 2016’da tüm Dünya’ya ‘Türkiye Geçilmez’ mesajını en yüksek tonda vermiştir. Biz o günü her fırsatta unutmayıp, unutturmayacağız. Ben bu vesileyle hain darbe girişimi sırasında canlarını hiçe sayan kahraman gazilerimize şifa, bu vatan için şehitlik mertebesine koşar adım giden şehitlerimize Allah’tan rahmet, kalanlara da sabırlar diliyorum. Bu vatan tüm kahramanlara minnettardır” dedi.