21.09.2021, Salı
20 °C / 34 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. Pamukkale Belediyesi’nden 1200 esnafa 1 milyon...

Pamukkale Belediyesi’nden 1200 esnafa 1 milyon 680 bin lira destek ödemesi

Haber Merkezi - 31 Ağustos 2021 Salı - 11:41 Pamukkale Belediyesi’nden 1200 esnafa 1 milyon 680 bin lira destek ödemesi

Pamukkale Belediye Meclisince alınan karar doğrultusunda esnafa yönelik “1400 TL nakdi destek” ödemelerinin devam ettiği, şu ana kadar bin 200 esnafa 1 milyon 680 bin TL ödeme yapıldığı belirtildi.

A- A+

Pamukkale Belediye Meclisi’nin haziran ayı oturumunda alınan kararla, pandemi nedeniyle faaliyetlerine ara vermek zorunda kalan esnafa yönelik nakdi destek ödemeleri devam ediyor. Konuyla ilgili Pamukkale Belediyesi’nden yapılan açıklamada, başvuruların sürdüğü, nakdi destekten yararlanmak isteyen esnafların vergi levhası, işyeri açma ve çalışma ruhsatları ile birlikte www.pamukkale.bel.tr adresinden başvurularını yapabileceği kaydedildi.

“1 MİLYON 680 BİN LİRA ÖDEME”

Haberin DevamıReklam

İlçe esnafının yanında olduklarını söyleyen Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, “İlçemizde faaliyet gösteren esnaflarımız www.pamukkale.bel.tr adresinden destek başvurularını yapmaya devam ediyor. Yapılan incelemelerden sonra esnaflarımıza 1400 TL tutarındaki nakdi yardım ödemelerimizi yapıyoruz. Bugüne kadar 1200 esnafımıza 1 milyon 680 bin TL ödeme yaptık. İncelemeleri devam eden esnaflarımıza ödemeleri yapmaya devam edeceğiz. Pamukkale Belediyesi olarak halkımızın her kesiminin olduğu gibi esnaflarımızın da yanında oluyoruz. Bu vesile ile tüm esnaflarımıza hayırlı ve bereketli işler diliyorum” dedi.

KİMLER YARARLANABİLİYOR?

Coronavirüs nedeniyle faaliyetleri durdurulan ya da işleri bozulan kahvehane, kafe, çay ocağı gibi yerler ile okul kantinleri, internet kafeler, lunaparklar, hamam, halı saha, spor salonu, bilardo ve oyun salonları, berber, kuaför, güzellik salonu, lokanta, restoran, düğün salonu, fotoğrafçı, müzisyen ve benzeri işyeri ve işletmelere tek seferde 1400 TL nakdi yardım desteğinden faydalanabiliyor.