14.06.2021, Pazartesi
16 °C / 27 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. Pamukkale Belediyesinde Yerel İklim Planı Hazırlanması...

Pamukkale Belediyesinde Yerel İklim Planı Hazırlanması eğitimi

Haber Merkezi - 28 Mayıs 2021 Cuma - 16:26 Pamukkale Belediyesinde Yerel İklim Planı Hazırlanması eğitimi

Pamukkale Belediyesi, kuraklığın etkili olduğu bugünlerde “Yerel İklim Planı Hazırlanması” konusunda eğitim düzenledi.

A- A+

Güney Ege Kalkınma Ajansı’nın 2020 yılı teknik destek programı kapsamında, Pamukkale Belediyesinde “Yerel İklim Planı Hazırlanması İçin Kurumsal Kapasite Gelişimi ve Danışmanlığı” eğitimi düzenlendi. Üç gün süren eğitime Pamukkale Belediyesi’nden konuyla ilgili personeller katıldı.

İstanbul Gelişim Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Damla Özekan tarafından verilen eğitimde, dünya ve Türkiye’deki iklim değişiklikleri ve bunun etkileri ve yapılması gerekenler anlatıldı. Konuyla ilgili bilgiler veren Dr. Özekan, “Bu eğitimle iklim değişikliği nedir? İklim değişikliğinin etkileri, şehirlerdeki önemi ve özellikle kentlerdeki etkileri nelerdir? gibi konuları katılımcılara vermiş olacağız. Bunun yanında bu konuda ülkemizde yapılan çalışmalar ve bunların etkilerini irdeleyeceğiz. İklim Eylem Planı hazırlanması için yapılması gerekenler ve bunun uygulanmaları da eğitim kapsamında yer alıyor” dedi.

İKLİM EYLEM PLANI HAZIRLANACAK

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, dünyanın iklim değişikliğinin etkisinde olduğunu ifade ederek, “Belediyemiz GEKA ile ortaklaşa olarak düzenlediği eğitimle yerel bazda iklim değişikliği konusunda nelerin yapılabileceğini ilgili personellerimizbilgilenecek. Yapılacak özel çalışmayla Pamukkalemize özgü sera gazı envanteri çıkarılacak. Bu veriler ışığında da ilçemizde uygulanması gereken iklim planı hazırlanacak ve gelecek yıllarda bunun uygulanması sağlanacak. Pamukkale Belediyesi olarak her konuda olduğu gibi iklim değişikliği konusunu da önemsiyoruz” diye konuştu.