21.01.2022, Cuma
0 °C / 10 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. Pamukkale Belediyesinde ilk yardım eğitimi verildi

Pamukkale Belediyesinde ilk yardım eğitimi verildi

Haber Merkezi - 6 Aralık 2021 Pazartesi - 11:46 Pamukkale Belediyesinde ilk yardım eğitimi verildi

Pamukkale Belediyesi ve Denizli İl Sağlık Müdürlüğü iş birliği ile belediye çalışanlarına ilk yardım eğitimi verildi.

A- A+

Pamukkale Arama Kurtarma Timlerinin (PAKUT) ardından, kurum içi ilk yardım ekiplerine yönelik sertifikalı ilk yardım eğitim programı düzenlendi. Programda; genel ilk yardım, temel yaşam desteği, OED (şok cihazı) kullanımı, hava yolu tıkanıklığında ilk yardım, bilinç bozukluklarında ilk yardım, kanamalar, şok ve göğüs ağrısında ilk yardım, yaralanmalarda ilk yardım, boğulmalarda ilk yardım, kırık, çıkık, burkulmalarda ilk yardım, acil taşıma teknikleri, böcek sokmaları ve hayvan ısırıklarında ilk yardım, zehirlenmelerde ilk yardım, yanık, donma ve sıcak çarpmalarında ilk yardım, göz, kulak ve buruna yabancı cisim kaçmasında ilk yardım konularında uygulamalı eğitimler gerçekleştirildi.

OED cihazının kullanımı konusundaki eğitimlere eşlik eden Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, belediye çalışanlarına yönelik düzenledikleri ilk yardım eğitimlerinde bugüne kadar Pamukkale Arama Kurtarma Timlerinin de (PAKUT) dahil olduğu 48 personelin sertifikalı ilk yardım eğitimi aldığını belirtti. Örki, şunları kaydetti:

“Bu ve benzeri eğitimler gerçekten çok önemli. Bizim şuana kadar 48 personelimiz bu eğitimleri aldı.Sağlık Müdürlüğümüze desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyoruz. Personelimiz de eğitimlere katılarak duyarlılığını gösteriyor. Böyle bir an geldiğinde bilinçli olmak gerçekten çok önemli. Her an hiç tanımadığımız ya da en yakınımız ilk yardıma ihtiyaç duyabilir. Temennimiz hiçbir olumsuz durumun gerçekleşmemesi. Ancak, karşılaştığımızda da biliyoruz ki ilk yardım çok önemli. Amacımız, en kötü durumlara hazırlıklı olmak.”