19.05.2022, Perşembe
16 °C / 24 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. Pamukkale Belediyesince verilen ücretsiz tercih danışmanlık...

Pamukkale Belediyesince verilen ücretsiz tercih danışmanlık hizmeti haftasonuna kadar sürecek

Haber Merkezi - 12 Ağustos 2020 Çarşamba - 14:56 Pamukkale Belediyesince verilen ücretsiz tercih danışmanlık hizmeti haftasonuna kadar sürecek

Pamukkale Belediyesi’nce, üniversite tercihi yapacak olan adaylara yönelik verilen ücretsiz tercih danışmanlığı hizmeti büyük hafta sonuna kadar devam edecek.

A- A+

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS)’de yeterli puan alan öğrencilerin üniversite tercih maratonu sürüyor. Adayların tercihlerini bilinçli bir şekilde yapmaları için Pamukkale Belediyesi, Atatürk Caddesi’ndeki ek hizmet binasında uzman psikolog rehberliğinde verilen tercih danışmanlığı desteği 14 Ağustos Cuma günü mesai bitimine kadar devam edecek. Danışmanlık hizmetinden yararlanmak isteyen adayların Pamukkale Belediyesi’ne ait 296 96 96 ve 444 9 220 nolu hatlardan Kültür İşleri Müdürlüğü’ne ulaşarak randevu alabiliceği kaydedildi.

ADAYLAR MEMNUN

Tercih yapan adaylardan Tuğçe Söylemez, “Pamukkale Belediyesi’nin biz öğrenciler için vermiş olduğu değer ortada. Gerçekten bize çok iyi değer veriyorlar. Pamukkale Belediyesi’ne gelip uzman psikolog rehberliğinde üniversite tercihimi yaptım. Bu hizmetlerinden dolayı Pamukkale Belediyesi’ne çok teşekkür ederim” dedi.

Pamukkale Belediyesi’nin biz üniversite adaylarına vermiş olduğu tercih danışmanlığı hizmetini çok faydalı bulduğunu ifade eden üniversite adayı Gülbeyaz Yıldız, “Tercih konusunda kararsızdım. Pamukkale Belediyesi’nin uzman psikoloğuyla konuşup mantık çerçevesinde fikir alışverişi yaptık ve şu anda tercihlerimde daha kararlıyım. Bu hizmetinden dolayı başta Pamukkale Belediye Başkanımız Avni Örki olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür ederim” diye konuştu.

“ADAYLAR SEVEREK YAPABİLECEKLERİ MESLEKLERİ TERCİH ETMELİ”

Pamukkale Belediyesi bünyesinde görev yapan Uzman Psikolog Ayşegül Tefenlili, stresin ve kaygının yoğun olduğu pandemi sürecinde sınava giren öğrencilerin, şimdi en zor süreçlerden biri olan tercih dönemine girdiklerini vurgulayarak, “Üniversite adayları için en önemli zaman tercih kısmıdır. Çünkü yaşamları boyunca severek ve isteyerek yapabilecekleri meslekleri tercih etmeleri lazım. Bundan dolayı öğrencilerimizin kişiliklerine en uygun bölümü ve ilerde severek yapabilecekleri mesleklere ilişkin yönlendirmeler yapıyoruz. Pandemi sürecinde sınava hazırlanan öğrencilerin motivasyonları düştü, stres ve kaygı seviyeleri yükseldi. Bundan dolayı çoğu öğrencinin beklediği puan gelmedi. Bu konuda ailelere de büyük görev düşüyor. Ailelerin yapacakları en önemli şey çocuklarının yanında olmak ve her konuda onlara destek olmaktır” ifade etti.

“ÖĞRENCİLERİMİZİ YALNIZ BIRAKMAK İSTEMEDİK”

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, üniversite adaylarının tercihlerini doğru ve bilinçli bir şekilde yapmaları için yardımcı olduklarını belirterek, “Pamukkale Belediyesi olarak birçok konuda olduğu gibi eğitim konusunda da vatandaşlarımızın yanında olmaya çalışıyoruz. Şu anda öğrencilerimiz hayallerini kurdukları üniversite tercihi yapıyorlar. Biz de onları bu hassas süreçte yalnız bırakmayarak beledimiz bünyesinde görev yapan uzman psikolog rehberliğinde gençlerimize ücretsiz olarak tercih danışmanlığı hizmeti veriyoruz. Amacımız gençlerimizin hayallerini kurduğu meslek doğrultusunda tercih yapmaları sağlamak. Tercih yapan kardeşlerimizin istedikleri üniversite ve bölüme yerleşmelerini temenni ediyor, şimdiden herkese üniversite hayatında başarılar diliyorum” dedi.