17.05.2022, Salı
17 °C / 30 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. Pamukkale Belediyesi ve DAK’tan okullarda deprem...

Pamukkale Belediyesi ve DAK’tan okullarda deprem eğitimi

Haber Merkezi - 2 Mart 2020 Pazartesi - 16:01 Pamukkale Belediyesi ve DAK’tan okullarda deprem eğitimi

Pamukkale Belediyesi’nce, 1-7 Mart Deprem Haftası etkinlikleri çerçevesinde okullarda deprem eğitimi veriliyor. Yapılan ilk eğitime katılan Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, “Bu eğitimle deprem anında ve sonrasında yapılması gerekenleri öğrenmiş oluyoruz. Denizli’nin 1. derece deprem bölgesi olduğunu hiç unutmamalıyız” dedi.

A- A+

Türkiye’nin topraklarında tarih boyunca büyük acılara neden olan depremlere, her yıl 1-7 Mart ‘Deprem Haftası’ ile dikkat çekiliyor. Pamukkale Belediyesi de farkındalık oluşturmak amacıyla Dağ Arama Kurtarma Derneği (DAK) ile işbirliği yaparak ortaokullarda deprem eğitimi veriyor. Etkinliğin ilk durağı olan Mehmetçik 100. Yıl Ortaokulu’ndaki eğitime katılan Örki, DAK adına bilgilendirme yapan Volkan Ayçiçek’in deprem öncesi, deprem anı ve depremden sonra yapılması gerekenler konusundaki eğitimde yer aldı.

DEPREM GERÇEĞİNİ UNUTMAMALIYIZ

Başkan Örki, burada yaptığı konuşmada Türkiye’nin bir deprem ülkesi, Denizli’nin de birinci derece deprem bölgesi olduğunun altını çizdi. “Allah korusun her an depremle karşı karşıya kalabiliriz” diyen Örki, “Deprem ile ilgili olarak her yıl Mart ayında deprem haftası çalışmaları yapılıyor. Biz de Pamukkale Belediyesi olarak Dağ Arama Kurtarma Derneği ile birlikte sizlere deprem öncesi, deprem anı ve deprem sonrası yapılması gerekenleri öğretmek istedik. Toplum olarak deprem bilincini ne kadar erken kazanırsak o kadar iyi olur. Sizler burada öğrendiklerinizi ailenizin diğer fertlerine anlattığınız zaman ulaşılan kişi sayısı artmış olacaktır. Bu şekilde deprem konusunda farkındalık oluşturmuş olacağız. Biz Pamukkale Belediyesi olarak binaların yapım aşamasındaki gerekli incelemeleri yaparak sağlam konutların yapılmasını sağlamak için çalışıyoruz. Bugün buradan küçük adımın büyüyerek toplumda yer bulmasını diliyorum. Hepinizi çok seviyorum” dedi.

Pamukkale Belediyesi tarafından düzenlenen eğitimler 3 Mart Salı günü Karşıyaka Hacı Yılmaz Emine Urhan İmam Hatip Ortaokulu, 4 Mart Çarşamba günü Aktepe TOKİ Ortaokulu, 5 Mart Perşembe günü Zeytinköy Hayırseverler Ortaokulu ve 6 Mart Cuma günü de Topraklık İbrahim Çallı Ortaokulu’nda gerçekleşecek.