27.07.2021, Salı
21 °C / 37 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. Pamukkale Belediyesi-TÜGVA işbirliğiyle futbol turnuvası

Pamukkale Belediyesi-TÜGVA işbirliğiyle futbol turnuvası

Haber Merkezi - 30 Nisan 2018 Pazartesi - 12:14 Pamukkale Belediyesi-TÜGVA işbirliğiyle futbol turnuvası

Pamukkale Belediyesi, spora sağladı desteğe bir yenisini daha ekledi. Pamukkale Belediye ve Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) işbirliği ile düzenlenen Liselerarası Halı Saha Turnuvası start aldı.

A- A+

İlçedeki mahallelere halı saha ve spor kompleksi kazandıran Pamukkale Belediyesi, tesislerin aktif şekilde kullanılmasını sağlamak, gençleri spora teşvek etmek amacıyla turnuvalar düzenlemei sürdürüyor. İlkbahar ve sonbahar olmak üzere yılda iki kez futbol şöleni düzenleyen Pamukkale Belediyesi, bu kez TÜGVA işbirliği ile düzenlenen halı saha turnuvasına destek veriyor.

BAŞLAMA VURUŞUNU BİRLİKTE YAPTILAR

Pamukkale Belediyesi ve TÜGVA işbirliğiyle ilki düzenlenen Liselerarası Halı Saha Turnuvası, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin ve TÜGVA Denizli İl Temsilcisi Fatih Gün’ün yaptığı başlama vuruşuyla start aldı. 14 lisenin katıldığı turnuva 2 hafta sürecek ve karşılaşmalar eleme usulüyle yapılacak. Turnuvada şampiyon olan takıma 3 bin, ikinciye 2 bin, üçüncüye bin liralık hediye çeki verilecek.

TÜGVA Denizli İl Temsilcisi Fatih Gün, bu yıl ilkini düzenlediklerini turnuvaya bu yıl 14 lise takımının katıldığını ifade ederek, bir dahaki turnuvada lise takımı sayısının artmasını beklediklerini söyledi. Gün, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin’in de turnuvaya tam destek verdiğini belirterek, “TÜGVA Denizli olarak, Pamukkale Belediyesi işbirliği ile beraber liselerarası halı saha turnuvamıza başlıyoruz. Hayırlı olsun. Bahar aylarının gelmesiyle birlikte TÜGVA olarak, daha bir çok etkinlik düzenlemeye devam edeceğiz. Bu turnuvada bize desteğini esirgemeyen Hüseyin Başkanımıza öncelikle çok teşekkür ederiz” dedi.

“AMACIMIZ SPORA TEŞVİK”

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin ise, ilçeye çok sayıda halı saha kazandırdıklarını anımsatarak, “Tabi bunların kullanılması gerekiyor. Biz spor ve sporcunun yanındayız sloganıyla hareket ederek, gençlerimize verdiğimiz önemi gösterme gayretindeyiz. Hem yapılan halı sahaların daha aktif kullanılması hem de gençlerimizin spora teşvik edilmesi anlamında yeni bir halı saha turnuvasına başlıyoruz. Bilindiği gibi, belediyemiz olarak her yıl ilkbahar ve sonbahar olmak üzere yılda iki defa futbol şöleni düzenliyoruz. Şu anda da 7. Futbol Şöleni devam ediyor. Ortalama 40 ila 50 takımın katıldığı futbol şöleninde hem mahalleler arası kaynaşmayı hem de vatandaşlarımızı spora yönlendirmeyi amaçlıyoruz. Bu yeni halı saha turnuvamızı da liseler arası yapıyoruz. Burada amacımız spora, futbola dikkat çekmek. Biz her branşı önemsiyoruz. Ama yaptığımız halı sahaların da kullanılması gerekiyor. Sadece biz yaptık, sonra da kenarda dursun diyemeyiz. Bu nedenle de halı saha turnuvalarını önemsiyoruz. Bu turnuvanın TÜGVA işbirliği yapmak da ayrıca önemli. Gençlere önem veren bir vakfımız. Biz de onların her zaman yanındayız. Ben Tüm takımlarımıza başarılar diliyor, centilmence geçen bir turnuva diliyorum” diye konuştu.