25.01.2021, Pazartesi
9 °C / 14 °C Denizli Hava Durumu

Pamukkale Belediyesi Sosyal Market’ten 30 bin aile faydalandı

Haber Merkezi - 14 Ocak 2021 Perşembe - 16:15 Pamukkale Belediyesi Sosyal Market’ten 30 bin aile faydalandı

Pamukkale Belediyesi’nce 2016 yılında hizmete alınan Sosyal Market’ten bugüne kadar 30 bin ailenin faydalandığı açıklandı.

A- A+

Pamukkale Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, “Gıda Bankacılığı” kapsamında 2016 yılının Haziran ayından bu yana faaliyetlerine devam eden Pamukkale Belediyesi Sosyal Market’ten bugüne kadar yaklaşık 30 bin aile alışveriş yaptığı kaydedildi.

2020 yılında tüm dünyada coronavirüs ile mücadele edildiğinin altı çizilen açıklamada, pandemi tedbirleri kapsamında iş yerleri kapanan ya da işleri bozulan esnafa gıda ve temizlik maddelerinden oluşan paketlerle destek sağlandığı aktarıldı. Sadece 2020 yılında yaklaşık 7 bin kişiye erzak ve temizlik ürünlerinden oluşan paketler, talep eden kişilerin kapılarına kadar götürüldüğü ifade edildi. Yine aynı dönemde Sosyal Market’in giyim bölümünden bine yakın kişinin ihtiyacı olan yeni kıyafetlere ücretsiz olarak ulaştığı, 24 Ocak 2020 tarihinde Elazığ’da meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki deprem ve30 Ekim 2020’de İzmir’deki 6.6 büyüklüğündeki depremlerde zarar gören vatandaşlar için Sosyal Market’in depolarındaki malzemeler kısa sürede deprem bölgesine gönderildiği belirtildi.

“HALKIMIZ İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Pamukkale Sosyal Market’in önemli bir görevi yerine getirdiğini söyledi. “Halkımızın neye ihtiyacı varsa hizmetlerimizi ona göre planlıyoruz” diyen Örki, “Gıda Bankacılığı sistemi ile hizmet veren Pamukkale Sosyal Market, 2016 yılından bu yana ilçede yaşayan ihtiyaç sahibi on binlerce vatandaşımızın yanında olmaya devam etti. Ekonomik durumu iyi olmayan vatandaşlarımızın yanında koronavirüs pandemisi nedeniyle sıkıntı yaşayanlar da başvuru yapabiliyor. Gerekli incelemelerden sonra kimin neye ihtiyacı varsa bu marketimizden karşılanıyor. Pandemi nedeniyle iş yerlerini kapatmak zorunda kalan ya da faaliyetlerine ara veren vatandaşlarımıza da destekler sağladık. 2020 yılında Elazığ ve İzmir’de meydana gelen depremlerden zarar gören vatandaşlarımız için depolarımızda ne varsa hepsini gönderdik. Son olarak ilçe genelinde toplanan tekstil atıkları projesinden elde edilecek gelir de Sosyal Market aracılığıyla yine ihtiyaç sahibi olan vatandaşlarımıza ulaştırılacak. Hayırseverlerimizin bağışları ile Pamukkaleli vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.