15.08.2022, Pazartesi
21 °C / 34 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. Pamukkale Belediyesi, Sosyal Market ile 40...

Pamukkale Belediyesi, Sosyal Market ile 40 bin kişiye yardım etti

Haber Merkezi - 13 Ocak 2022 Perşembe - 15:02 Pamukkale Belediyesi, Sosyal Market ile 40 bin kişiye yardım etti

Pamukkale Belediyesinin ihtiyaç sahiplerine yardım amacıyla kurduğu Sosyal Market, 6 yılda 40 bin kişinin ihtiyaçlarının karşılanmasını sağladı.

A- A+

İhtiyaç sahibi vatandaşlar yardım amacıyla 2016 yılının ocak ayında kurulan ve “gıda bankacılığı” sistemiyle hizmet veren Pamukkale Sosyal Market 6. yaşını kutluyor. Pamukkale Sosyal Market, kurulduğu günden bu yana hizmetleriyle 40 bin vatandaşa ulaştı. İhtiyaç sahibi vatandaşların, para harcamadan giyimden gıdaya, ayakkabıdan çocuk bezine, mamadan temel ihtiyaç malzemelerine kadar her türlü ihtiyaçlarını karşılayabildiği Pamukkale Sosyal Market, coronavirüs salgınında da vatandaşların yanında oldu. Salgın sürecinde markete gelemeyen vatandaşların gıdadan temizlik maddesine kadar tüm ihtiyaçları belediye personeli aracılığıyla evlerine ulaştırıldı.

AFET BÖLGELERİNE YARDIM GÖNDERİLDİ

Pamukkale Sosyal Market, sadece ilçe halkına değil ihtiyaç duyulduğunda ülkemizin dört bir yanına da ulaştı. 2020 yılında Elazığ’da meydana gelen 6.8 ve İzmir’de meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki depremlerde zarar gören vatandaşlar için Sosyal Market’in depolarındaki malzemeler kısa sürede bu bölgelere gönderildi.

Haberin DevamıReklam

Geçen yıl yaz aylarında Akdeniz ve Ege bölgelerinde meydana gelen orman yangınlarında zarar gören vatandaşlara da Pamukkale Sosyal Market aracılığıyla yardım malzemeleri desteğinde bulundu. “Haydi Pamukkale Yangın Bölgelerine Destek Olmaya!” ve “Haydi Pamukkale Can Dostlarımız İçin Tıbbi malzeme ve Mama Desteği” kampanyası gerçekleştirildi.

ÖRKİ: UMUT KAPILARINI ARALIYORUZ

Pamukkale Sosyal Market’in çok önemli bir görevi yerine getirdiğini ifade eden Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, “İlçe halkımızın ihtiyaçları doğrultusunda hizmet veren Sosyal Marketimizle yıllardır binlerce evlerde umut kapılarını aralıyoruz. 6 yılda yaklaşık 40 bin ailemize ulaştık. Bununla birlikte, doğal afetlerde de zarar gören vatandaşımıza da ulaşarak, bir nebze de olsa yaralarını sarmaya çalıştık. Pamukkale Belediyesi olarak sosyal marketimiz ile ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın her zaman yanında olduk. Onlarca çocuğumuza bayram kıyafetiyle, gıda paketlerimizle sofraları, mama ve bezlerle yeni ebeveynlerimizin yüzlerini güldürmeye devam ettik. Pamukkale Sosyal Market, her gün daha da çok vatandaşımızın yüreğine dokunmaya devam edecek. Pamukkale Belediyesi olarak, dün olduğu gibi bugün de, yarında belediyemizi yanında hissetmek isteyen her bir vatandaşımızın yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.