17.05.2022, Salı
17 °C / 30 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. Pamukkale Belediyesi şehitler için lokma hayrı...

Pamukkale Belediyesi şehitler için lokma hayrı yaptı

Haber Merkezi - 6 Mart 2020 Cuma - 17:04 Pamukkale Belediyesi şehitler için lokma hayrı yaptı

Pamukkale Belediyesi, Suriye'nin İdlib bölgesinde rejim unsurlarının saldırısı sonucu şehit düşen 34 asker için lokma hayrı yaptı.

A- A+

Delikliçınar Yeni Cami önünde gerçekleşen programa Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, AK Parti Denizli Milletvekili Ahmet Yıldız, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu, AK Parti Denizli İl Kadın Kolları Başkanı Nurcan Dalbudak, Belediye Meclis Üyeleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

“HİÇ KİMSE UNUTMASIN Kİ BU YİĞİTLER HİÇBİR ZAMAN BİTMEYECEKTİR”

Yapılan lokma hayrı ile vatan ve bayrak için canlarını hiçe sayan şehitlerimizi minnetle anıyoruz diyen Örki, “Suriye’nin İdlib kentinde ordumuza yönelik düzenlenen hain saldırı sonrası yüreğimiz yandı. Yanmaya da devam ediyor. Ateş hepimizin göğsüne düştü. Bizlerde şimdiye kadar bizim özgürlüğümüz için, vatanımız için, bu anlı şanlı bayrağımızın göklerde dalgalanmaya devam etmesi için, canını seve seve feda eden şehitlerimizin ruhuna böyle bir etkinlik düzenleyelim dedik” ifadelerini kullandı.

“ASKERLERİMİZİN HER BİRİ KAHRAMANDIR”

Birkaç gündür okunan hatimlerin bu sabah namazı itibariyle dualarının yapıldığını dile getiren Örki, “Bugün, Cuma namazına müteakiben de birlikte bizler böyle bir hayır işine girişelim dedik. Bugünlerde gördüm ki sadece biz değiliz bu etkinlikleri yapan. Denizli’nin ve hatta Türkiye’nin dört bir tarafında birçok insanımız birbirleriyle bu hayır işinde yarışıyorlar. Bu benim göğsümü kabartıyor. İnsanımızın hiçbir şekilde duyarsız olmadığını bir kez daha göstermiş oluyoruz. Bu bizim birliğimizi gösteriyor. Askerlerimizin her birisi bizim birer kahramanımızdır, yiğidimizdir. Rabbim, Mehmetçiğimizin ayağına taş değdirmesin, Ordumuzu muzaffer eylesin. Hiç kimse unutmasın ki bu yiğitler hiçbir zaman bitmeyecektir. Ülkemizde gözü olanın gözü yerinde kalmayacaktır. Bizler mücadele etmeye her zaman hazırız. Buradan da dualarımızla, mücadele eden bütün o yiğitlerimize, askerlerimize, güvenlik kuvvetlerimize, kolluk güçlerimize dualarımızla eşlik etmeye çalışıyoruz. Bütün milletimize duyarlılığından ötürü çok teşekkür ediyorum”dedi.

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ise, “Askerlerimiz cephede. Şehitlerimiz var. Onlar için yapabileceğimiz şey duadır, hayırdır. Pamukkale Belediye Başkanımız Cuma gününde lokma hayrı yapıyor, Allah kabul etsin. Şehitlerimizin mekanı cennettir. Allah’ım bizlere, onların bırakmış oldukları emanete sahip çıkma gücü ve kuvveti versin. İnşallah yarınımız bugünümüzden daha güzel olur” diye konuştu.