21.05.2022, Cumartesi
12 °C / 28 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. Pamukkale Belediyesi personeline sigara bırakma eğitimi

Pamukkale Belediyesi personeline sigara bırakma eğitimi

Haber Merkezi - 7 Mart 2020 Cumartesi - 11:11 Pamukkale Belediyesi personeline sigara bırakma eğitimi

Pamukkale Belediyesi, çalışanlarına Yeşilay Haftası kapsamında sigara bırakma eğitimi verildi.

A- A+

Pamukkale Belediyesi, personellerine yönelik eğitim çalışmalarına devam ediyor. Daha önce çalışanlar için ilk yardım ve organ bağışı konusunda eğitimler düzenlenirken, bu kez konu sigaraydı. Pamukkale İlçe Sağlık Müdürlüğünden eğitmen Dr. Engin Mengü tarafından verilen eğitim meclis salonunda gerçekleşti. ve 100’e yakın personel katıldı.

Sigaranın sağlık sorunlarına neden olduğunu belirten Dr. Engin Mengü, “Sigaraya başlama yaşı her geçen yıl daha da düşüyor. Bunun sebeplerinin başında merak, anne babanın sigara içmesi ve arkadaş çevresi geliyor. Sigara başlandıktan sonra bağımlılığa dönüşüyor. Sigarayı bırakmak zor ama imkansız değil. Bugün içilen her sigara size sağlıksız bir gelecek verir. Bu nedenle sigaradan ne kadar kısa zamanda kurtulursanız o kadar sağlıklı olursunuz” uyarısında bulundu.

ÖNCE SAĞLIK

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki de, ilçeye hizmet veren personellerin sağlıklarının önemli olduğunu ifade ederek, “Bu nedenle belediyemizdeki mesai arkadaşlarımıza yönelik çeşitli eğitimler düzenliyoruz. Daha önce organ bağışı ve ilk yardım konularında eğitimler vermiştik. Bu kez de Yeşilay Haftası’nda sigara Bırakma Eğitimi düzenledik. Bu eğitimde sigaranın insan sağlığına verdiği zararların yanı sıra bu bağımlılıktan kurtulmanın yolları çalışanlarımıza aktarıldı. Umarım bu eğitimler faydalı olur ve sigara içen personel sayımız her geçen gün azalır. Bu ve benzeri eğitimlerle çalışma arkadaşlarımıza verdiğimiz önemi gösterdiğimizi düşünüyorum. Pamukkale Belediyesi ailesi olarak vatandaşlarımıza en iyi hizmeti sunmak için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.