30.11.2021, Salı
14 °C / 15 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. Pamukkale Belediyesi personeline iş hijyeni ölçümü...

Pamukkale Belediyesi personeline iş hijyeni ölçümü uygulandı

Haber Merkezi - 29 Temmuz 2021 Perşembe - 11:49 Pamukkale Belediyesi personeline iş hijyeni ölçümü uygulandı

Pamukkale Belediyesi, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığınca zorunlu tutulan personel iş hijyeni ölçümlerini gerçekleştirildi.

A- A+

İlçeye en kaliteli hizmeti sunmak için personel eğitimi konusunda hassasiyet gösteren Pamukkale Belediyesi, bu kapsamda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından zorunlu tutulan iş hijyeni ölçümlerini yaptırdı. Pamukkale Belediyesinin, bu konuda Denizli’nin ilk ilçe belediyesi olma özelliğini taşıdığı belirtildi.

 

İş hijyeni ölçümleri kapsamında, bakanlıkça yetkilendirilmiş İSG Laboratuvarı’yla birlikte çalışma ortamlarının ısısı, nemi gibi birçok parametreyi içeren termal konfor ölçümleri, bilgisayar, klavye ve fiziki dokümantasyonu ayrı ayrı içeren aydınlatma ölçümleri, sahada çalışan personellere ise gürültü, toz, tüm vücut titreşimi, el kol titreşimi, kimyasal uçucu organik bileşiklerin tayini(hidrojen peroksit vb.) oksijen ve diğer gaz varlıkları tespit etmek amacıyla iş hijyeni ölçümleri gerçekleştirildi. Çıkarılacak olan rapora göre varsa olumsuzluklar giderilerek çalışanların daha sağlıklı ortamlarda çalışması sağlanacak.

“ÇALIŞANLARIMIZIN SAĞLIĞINI ÖNEMSİYORUZ”

Halka en iyi hizmeti götürmek için fedakarca çalışan mesai arkadaşlarının sağlığını çok önemsediklerini ifade eden Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, “İş Hijyeni ölçümleri ortamların genel durumunu ortaya çıkarıyor. Bu ölçüm sonuçlarına göre çıkan raporlar İş Güvenliği Uzmanımız, İşyeri Hekimimiz ve risk değerlendirme ekibimiz tarafından incelenecek. Eğer çalışanlarımızın maruz kaldığı tehlikeler var ise bunların bertaraf edilmesi sağlanacak. Ardından yapılacak diğer çalışmalarla birlikte raporlanarak, risk analizimiz istenildiğinde iş müfettişlerine gösterilmek üzere sürekli bir revizyon halinde muhafaza edilecek. İlçemize en iyi hizmeti verirken, personelimize kötü ortamda çalışmasını bekleyemeyiz. Bu nedenle, ekip arkadaşlarımızın sağlığını ve güvenliğini düşünüyoruz. Can güvenliği açısından alabileceğimiz tüm önlemleri en üst seviyede tutuyoruz. Bununla birlikte personelimizin bilinçli hareket etmesi noktasında da hizmet içi eğitimlerimiz noktasında gereken hassasiyeti de gösteriyoruz. Amacımız, daha da güzel bir Pamukkale için çalışırken, ilçe halkımızın yüzünü güldürürken birlikte yol aldığımız personelimizin de yüzünü güldürmek” diye konuştu.