30.06.2022, Perşembe
21 °C / 34 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. Pamukkale Belediyesi personeline ilk yardım eğitimi

Pamukkale Belediyesi personeline ilk yardım eğitimi

Haber Merkezi - 16 Eylül 2020 Çarşamba - 12:06 Pamukkale Belediyesi personeline ilk yardım eğitimi

Pamukkale Belediyesi personeline sertifikalı temel ilk yardım eğitimi verildi. İki günlük eğitimin ardından değerlendirme sınavını geçenler, sertifika almaya hak kazanacak.

A- A+

Pamukkale Belediyesi ve Denizli İl Sağlık Müdürlüğü işbirliği ile belediye personeline yönelik temel ilk yardım eğitimi düzenlendi. İl Sağlık Müdürlüğü ilk yardım eğitmenleri, katılımcılara ilk yardım temel uygulamaları, hasta, yaralı ve olay yerinin değerlendirilmesi, temel yaşam desteği, hasta, yaralı taşıma teknikleri, kanamalar ve çeşitleri, hava yolu tıkanıklığı, göz, kulak ve buruna yabancı cisim kaçmaları, yanık, sıcak çarpması, donma, kırık, çıkık, burkulma, bilinç bozuklukları, zehirlenmeler, hayvan ısırmaları ve sokmaları ile boğulma gibi konularda uygulamalı eğitimler verdi.

Pamukkale Belediyesinde 16 saat süren eğitimler sonunda değerlendirme sınavı yapılacak ve başarılı personel sertifika almaya hak kazanacak.

İlk yardım eğitimiyle ilgili bilgi veren Paramedik İsmail Gencer, “Pamukkale Belediyesi çalışanlarına bütün ilk yardım algoritmalarını öğretiyoruz. Amacımız, kamudaki her personele ilk yardım bilinci ve ilk yardım uygulamalarını sağlıklı bir şekilde öğretmek” dedi.

Eğitmenlerden Paramedik Fulya Tan ise, “Pamukkale Belediyesi personellerine 2 gün boyunca 16 saat süren eğitimler verdik. Bu eğitim sonucunda katılımcılarımız ilk yardım belgesine sahip olacaklar ve ihtiyacı olanlara ilk yardım yapabilecekler.Eğitimimizde hem uygulamalı hem pratik bilgiler vermekteyiz. Eğitim sonunda da kişiler ilk yardım becerilerine sahip olacaklardır” ifadelerini kullandı.

Haberin DevamıReklam

“PERSONELİMİZİN İLK YARDIMI BİLMESİ ÖNEMLİ”

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki de belediye çalışanlarının ilk yardımı bilmesinin önemli olduğunu ifade ederek, “Pamukkale Belediyesi olarak, birlikte görev yaptığımız çalışma arkadaşlarımızın her konuda donanımlı hale gelmesi için farklı konularda eğitim çalışmaları düzenliyoruz. Bu hafta da, personelimize ilk yardım konusunda bilinçlendirmek için, Sertifikalı Temel İlk Yardım Eğitimi düzenledik. İlk yardım konusu gerçekten önemli. Günlük hayatın akışında her an çevremizde ilk yardıma gereksinim duyan birileri olabilir. Eğitimi alan personelimizin öğrendiklerini uygulayacak anları yaşamamalarını temenni ediyoruz. Ancak her ne olursa olsun, en zor kötü durumlara hazırlıklı olmak en önemlisidir” diye konuştu.