26.10.2021, Salı
10 °C / 23 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. Pamukkale Belediyesi, okullara tenis masası dağıttı

Pamukkale Belediyesi, okullara tenis masası dağıttı

Haber Merkezi - 7 Ekim 2021 Perşembe - 16:06 Pamukkale Belediyesi, okullara tenis masası dağıttı

Pamukkale Belediyesi, ilçedeki okullara 70 tenis masası ile bu sporu yaparken kullanılan malzemelerin dağıtımını gerçekleştirdi.

A- A+

Pamukkale Belediyesi spora ve sporcuya desteklerine devam ediyor. Amatör Spor Haftası’nda futbol kulüplerine malzeme yardımında bulunan Pamukkale Belediyesi, bu kez de eğitim kurumlarına tenis masası ile malzeme dağıtımı yaptı. Pamukkale Belediyesinin YSE’deki yerleşkesinde düzenlenen törene Pamukkale Kaymakamı Uğur Bulut, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Denizli İl Milli Eğitim Müdür Vekili Süleyman Ekici, ilçe protokolü, okul müdürleri ve mahalle muhtarları katıldı.

“SPOR BİZİM ÖNCELİĞİMİZ”

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, törendeki konuşmasında, göreve geldikleri günden bu yana spor ve eğitimi önemsediklerini söyledi. “Geride kalan zamanda yaptığımız hizmetlerle bunu ispatladığımızı düşünüyorum” diyen Örki, sözlerine şöyle devam etti:

“İlçemizi spor kenti yapma konusunda birçok müjdeyi vermiştik. Bu çalışmalarımızı en kısa sürede tamamlayarak vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Spor ile birlikte eğitim konusunda da önemli çalışmalar yapıyoruz. Şimdiye kadar onlarca okulumuzda öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin yüzünü güldürecek işler yaptık. 5 ekibimizi okulların ihtiyaçlarıyla ilgili çalışmayla görevlendirdik.Biz Pamukkale Belediyesi olarak İl Milli Eğitim ve Pamukkale İlçe Milli Eğitim müdürlükleriyle temas halindeyiz. Bugün de ilçemizde bulunan yaklaşık 70 ortaokul ve liseye masa tenisi seti hediye ediyoruz. Masa tenisinin oynandığı masası, raketleri ve toplarından oluşan setler sayesinde bu branşın yaygınlaşmasını bekliyoruz. Pamukkale Belediyespor’un 8 yaşındaki masa tenisi sporcusu Akif Efe Aslanpay geçen hafta yapılan seçmeler sonunda Denizli’nin en küçük milli takım sporcusu oldu. Bu güzel örnek masa tenisi konusunda farkındalık oluşturuyor. Malzemelerin dağıtımında Akif Efe’nin de çok ciddi payı var. Pamukkale Belediyesi olarak her zaman sporun ve sporcuların yanında olmaya devam edeceğiz.”

Haberin DevamıReklam

EKİCİ, ÖRKİ’YE TEŞEKKÜR ETTİ

İl Milli Eğitim Müdür vekili Süleyman Ekici ise, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki’ye eğitime verdiği destekler için teşekkür ederek, “Pamukkale hem eğitim hem de spor konusunda önemli bir ilçe. Burada Pamukkale Belediyesi’nin eğitim konusundaki destekleri çok değerli. İlçemizde bulunan 70’e yakın ortaokul ve liseye verilen masa tenisi setlerinin hayırlı olmasını dilerim” dedi.

Pamukkale Kaymakamı Uğur Bulut ida Denizli’nin eğitim konusunda örnek bir il olduğunu belirterek, “Pamukkale bu güzel örneklerin yaşandığı bir ilçemiz. Pamukkale Belediye Başkanımız Avni Örki, ‘Eğitime yapılan yatırım, geleceğe yapılan yatırımdır’ düsturuyla çalışmalar yapıyor. Başkanımıza gösterdiği bu yaklaşım nedeniyle teşekkür ediyorum. Pamukkale Belediyespor’un 8 yaşındaki milli sporcusunun da gelecekte olimpiyatlarda Denizli’nin adını duyuracak ülkenin yeni Mete Gazoz’u olacak potansiyele sahip olduğunu düşünüyorum. Malzemelerin okullarımıza hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Pamukkale Belediyespor’un 8 yaşındaki milli takıma davet alan masa tenisi sporcusu Akif Efe Aslanpay, antrenörü ve babası Ulaş Aslanpay ile gösteri maçı yaptı. Minik sporcu protokol üyeleri ile de masa tenisi oynarken, yeteneğini gösterme imkanı buldu.