25.06.2021, Cuma
20 °C / 35 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. Pamukkale Belediyesi kursları için son başvuru...

Pamukkale Belediyesi kursları için son başvuru 30 Mayıs

Haber Merkezi - 21 Mayıs 2021 Cuma - 16:17 Pamukkale Belediyesi kursları için son başvuru 30 Mayıs

Pamukkale Belediyesi tarafından 5 dalda açılacak kurslar için kayıtların başladığı, son başvuru tarihinin 30 Mayıs Pazar günü olduğu duyuruldu.

A- A+

Pamukkale Belediyesi’nin kursları sürüyor. Atatürk Caddesi’ndeki ek hizmet binasında Halk Oyunları, Ahşap Boyama, İşaret Dili, Giyim teknolojileri ve Ebru sanatı kursları devam ettiği, ayrıca Fatih Pazar yerinde kadınlar için el sanatları ve Dokuzkavaklar Pazar yerinde de iğne oyası kurslarında da eğitimler kaldığı yerden sürdüğü belirtildi.

5 DALDA KURS AÇILACAK

Pamukkale Belediyesi’nin açtığı kurslarda çalışmalarını tamamlayan bazı kategorilerde ise yeni kayıtlar alınmaya başlandığı belirtildi. Buna göre Almanca ve İngilizce kurslarında A1 başlangıç seviyesinde gerçekleşecek olan kurslara katılım sınırlı olurken, kurs sonunda katılımcılara sertifika verileceği kaydedildi. Bağlama kursunun yanı sıra, diksiyon, sunuculuk ve spikerlik kursu ile özellikle kadınların ilgi gösterdiği ipek böceği el ürünü çiçek yapımı, seramik porselen çiçek yapımı, kağıt rölyef çiçek yapımı ve kat’ı kağıt oyma sanatı dallarında da kurslar açılacağı bildirildi. Kursların başvuruları 30 Mayıs Pazar gününe kadar www.pamukkale.bel.tr adresinden yapılabileceği ifade edildi.

“HERKESİ BEKLİYORUZ”

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, kursların vatandaşlardan büyük ilgi gördüğünü ifade ederek, “Biz her konuda eğitimin yanındayız. Uzun süredir açtığımız kurslarımıza zaman zaman pandemi nedeniyle ara vermek zorunda kaldık. Geldiğimiz noktada gerekli olan tedbirleri alarak bu kurslarımızı yeniden açabilecek durumdayız. Çalışmaları yarıda kalan sınıflarda eğitimler sürüyor. Dersleri tamamlanan5 farklı kategoride kurslarımızın başvurularını almaya başladık. Koronavirüs tedbirlerini sıkı sıkıya alarak kurslarımızı gerçekleştireceğiz. Vatandaşlarımız ilgi alanlarına göre açılacak kurslara başvurularını 30 Mayıs tarihine kadar yapabilecekler. Tüm vatandaşlarımızı bu kurslara katılmaya davet ediyorum” dedi.