Pamukkale Belediyesi kursiyerleri iftarda buluştu – D20Haber
15.04.2024, Pazartesi
14 °C / 31 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. Pamukkale Belediyesi kursiyerleri iftarda buluştu

Pamukkale Belediyesi kursiyerleri iftarda buluştu

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 22 Mart 2024 Cuma - 15:18Güncelleme: 22 Mart 2024 Cuma - 15:18
Pamukkale Belediyesi kursiyerleri iftarda buluştu

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Pamukkale Belediyesinin 2023-2024 döneminde ücretsiz spor kurslarına katılan öğrenciler ve aileleriyle iftar yemeğinde bir araya geldi.

Aktepe Sosyal Tesisleri’nde Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki’nin ev sahipliğinde düzenlenen iftar yemeği ve sertifika törenine Pamukkale Belediyespor Kulüp Başkanı Ayhan Soyfidan, Pamukkale Halk Eğitim Müdürü Abidin Mutlubaş, sporcular, aileleri ve antrenörler katıldı.

 

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, burada yaptığı konuşmada, iftar yemeğine katılan sporcular, aileleri ve antrenörlere teşekkür ederek, “Hep birlikte Pamukkalemizi sporuyla ışıl ışıl parlayan bir ilçe haline getirdik” dedi.

Belediye başkanı seçildiğinde Pamukkale’nin spor ve elde edilen başarılarla anılan ilçe olmasını hayal ettiğini belirten Örki, “Hamdolsun sizlerin gayretleriyle, özellikle sporcu çocuklarımızın, gençlerimizin kendisini spora adamasıyla, bu sporcuların arkasında dimdik duran anneler ve babalar sayesinde, sporla yatıp sporla kalkan bizim kulüp başkanımız Ayhan Soyfidan ve onun ekip arkadaşları sayesinde, ne zaman kapısını çalsak bize antrenör lazım desek bizi kapısından geri çevirmeyen halk eğitim müdürü ve onun ekibi sayesinde, spor bakanımız ve sporcu kimliği ile ön plana çıkmış olan Sayın Cumhurbaşkanımız sayesinde bugün geldiğimiz noktada Pamukkale Belediyesi ve tabi ki Pamukkale ilçesi sporuyla ışıl ışıl parlayan bir ilçe olmuştur” diye konuştu.

Döneminde Pamukkale’ye yapılan spor tesisleriyle ilgili de bilgi veren Örki, “Göreve geldiğimiz günden bu tarafa onlarca spor tesisi yaptık. 24 halı saha, 2 tane uluslararası standartlarda zemine sahip futbol sahası, 2 adet basketbol sahası, 2 tane voleybol sahası, 2 tane tenis kortu, 1 tane ragbi sahası. Dile kolay 33 tane spor tesisi. Şu an içinde bulunduğumuz Aktepe Sosyal Tesislerimiz, bölgemize yakışan Ege bölgesinde vizyon oluşturan, ışık saçan mükemmel bir tesis haline geldi. Gençlerimize ve çocuklarımıza armağan ettik. Hanımefendilerimiz ve gençlerimiz burasını ücretsiz olarak kullanabiliyorlar. Artık anneler ve babalar çocuklarına spor yaptırmak için maaşlarında ayrıca bir ücret ayırma zorunda değiller. Biz işte bunları yaptığımız için kendimizi çok çok mutlu hissediyoruz” ifadelerini kullandı.

Konuşmanın ardından, 18 branşta eğitim alan sporculara ve antrenörlere teşekkür belgeleri verildi.

Pamukkale Belediyesi bünyesinde boks, basketbol, cimnastik, engelsiz kurslar, futbol, fıtness, gitar, judo, karate, masa tenisi, geleneksel okçuluk, plates, piyano, robotik kodlama, saz,satranç, tenis kursları aktif olarak devam ederken, 2023-2024 dönemi spor kurslarında 4 bin 500’e yakın sporcu ile 27 antrenör bulunuyor.

Aktepe Sosyal Tesisleri’nde bulunan spor salonlarından kadınlar ve gençler ücretsiz olarak faydalanabilirken, Pamukkale Belediyesi ve Halk Eğitim Müdürlüğü iş birliği içinde yürütülen spor kurslarına 2021 yılından bu yana 14 binden fazla sporcu eğitim aldı.