21.03.2023, Salı
9 °C / 21 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. Pamukkale Belediyesi kurs merkezi açtı

Pamukkale Belediyesi kurs merkezi açtı

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 16 Kasım 2022 Çarşamba - 15:43Güncelleme: 16 Kasım 2022 Çarşamba - 15:43
Pamukkale Belediyesi kurs merkezi açtı

Pamukkale Belediyesi, ilçenin Siteler Mahallesi’nde kurs merkezi açtı. Yeni açılan birim ile birlikte kurs düzenlenen merkez sayısı dörde yükseldi.

Pamukkale Belediyesi, ücretsiz kurslar düzenlemeye devam ederken, kurs verilen yerlerin sayısı da artırılıyor. 15 Mayıs Mahallesi Atatürk Caddesi’ndeki ek binanın yanı sıra Fatih kapalı Pazar Yeri ve Yunus Emre Mahalle Konağı’ndaki yerlerde kurslar açan Pamukkale Belediyesi, Siteler Mahallesi’nde de yeni bir birimi hizmete sundu.

İncilipınar Caddesi üzerindeki Pamukkale Belediyesi Kurs Merkezi’nde ilk olarak yabancı dil ve halk oyunları kursları açıldı. Bu iki dalda açılan kurslara katılım oldukça yoğun.

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, kurslarla ilgili açıklamasında, “Çocuklarda, gençlere, kadınlardan engellilere her kesime hitap eden kurslarımızı her dönem devam ettiriyoruz. Vatandaşlarımızın kurslara ulaşmasının daha kolay olabilmesi açısından kurs merkezleri oluşturmaya devam ediyoruz” dedi.

Haberin DevamıReklam

Siteler Mahallesi’nde açılan kurs merkeziyle ilgili olarak Fikret Çınar, “Halk oyunlarına başlamayı hep arzu ederdim, bir türlü vakit ayıramıyordum. Açılan merkezde kursların başladığını öğrenince hemen başvurdum” ifadelerini kullandı.

Siteler Mahalle Muhtarı Derya Gökdoğan ise, mahalle halkının Pamukkale Belediyesi’nin ücretsiz kurslarına çok yoğun ilgi gösterdiğini belirterek, “Bizim mahalle olarak en büyük sıkıntımız kurs yerimizin olmamasıydı. Pamukkale Belediye Başkanımıza bu sorunu ilettim ve en kısa sürede bir çözüm buldular. Pamukkale Belediyesi Siteler Kurs Merkezi’miz mahalle sakinlerimizin hizmetine açıldı. Ücretsiz kurslarımızda başladı. Bugün İngilizce kursumuz başladı, yarın halk oyunları dersimiz var. Önümüzdeki günlerde diksiyon kursumuz da açılacak. Bunlarla sınırlı değiliz tabi ki, vatandaşlarımızdan gelen talepler doğrultusunda, yeterli kursiyer sayısına ulaşıp tüm kursları açabileceğiz. Mahalle sakinlerim adına Pamukkale Belediye Başkanımız Avni Örki’ye çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.