24.01.2021, Pazar
9 °C / 12 °C Denizli Hava Durumu

Pamukkale Belediyesi kısıtlamalarda da hizmete devam etti

Haber Merkezi - 11 Ocak 2021 Pazartesi - 13:11 Pamukkale Belediyesi kısıtlamalarda da hizmete devam etti

Pamukkale Belediyesi, pandemi nedeniyle uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasında vatandaşlara çeşitli hizmetler ulaştırmaya devam etti.

A- A+

Pamukkale Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü görevlileri, sokağa çıkma kısıtlamasının yaşandığı günlerde, Kitap Kafe üyelerine okumak istedikleri kitapları evlerine kadar ulaştırmayı sürdürdü.

Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri de cadde ve sokakların temizliğini yaparken, zabıta ekipleri de denetimlerde bulundu.

Yalnız yaşayan 65 yaş ve üzerindeki vatandaşların 444 9 220 nolu çağrı merkezine ulaştırdıkları yardım talepleri de oluşturulan ekipler tarafından karşılandı. Sağlık İşleri ekipleri ise, ilçede bulunan parklarda ve talep gelen binalarda dezenfekte işlemleri gerçekleştirildi.

Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri ise 23 mahalleyi kapsayan beton kilit parke taşı döşeme çalışmalarına sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu hafta sonunda da devam etti. Kurtluca ve Kavakbaşı mahallelerindeki beton kilit parke taşı döşeme çalışmaları aralıksız sürdürüldü. Fatih Mahallesi’nde park içerisinde kilit parke ve peyzaj çalışmaları başlatıldı. Topraklık ve Pınarkent mahallelerinde yol onarım ve bakım çalışmaları yapıldı.

HİZMETTE SINIR YOK

İlçede yaşayan vatandaşlara 7 gün 24 saat esasıyla hizmet ettiklerini belirten Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, “Pamukkale Belediyesi olarak ilçemizde yaşayan vatandaşlarımızın her şeyin en iyisine layık olduğunu düşünerek çalışmalar yapıyoruz. 61 mahallemize hizmet etmek için gece gündüz çaba sarfediyoruz. Biliyoruz ki ihtiyaçlar sınırsızdır ve hizmette sınır yoktur. Bu bilinçle ekiplerimiz sokağa çıkma kısıtlamasında da aralıksız çalışmaya devam etti. Bizim tek derdimiz Pamukkale’de yaşayan insanların mutluluğu” dedi.