25.07.2021, Pazar
22 °C / 37 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. Pamukkale Belediyesi Gençlik Meclisi Başkanlığına Serdar...

Pamukkale Belediyesi Gençlik Meclisi Başkanlığına Serdar seçildi

Haber Merkezi - 26 Mayıs 2018 Cumartesi - 15:19 Pamukkale Belediyesi Gençlik Meclisi Başkanlığına Serdar seçildi

Pamukkale Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi Seçimli Birinci Olağan Genel Kurulu yoğun bir katılımla yapıldı. 225 delegenin oy kullandığı genel kurulda Cevat Serdar başkan seçilirken, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “4 yıllık bir belediye olmamıza rağmen kurduğumuz kent konseyinin projeler üretmesini bekliyoruz” diyerek, yönetime başarılar diledi.

A- A+

Pamukkale Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi’nin seçimli birinci olağan genel kurulu, Pamuk Kafe’de gerçekleşti. Genel kurula Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Pamukkale Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Adnan Kaya, Belediye Başkan Yardımcısı Türkay Gözlükaya, AK Parti Pamukkale İlçe Gençlik Kolları Başkanı Nail Şanile delegeler ve misafirler katıldı. 15-35 yaş arasında gençlerin faaliyetlerde bulunduğu Gençlik Meclisi, gençlerin katılımcılık, kalkınma, sürdürülebilirlik ilkeleri ışığında, kent yönetimine aktif olarak katılmalarını, gençlik ve kentle ilgili sorunların çözümünde rol almalarını sağlamak başta olmak üzere, Pamukkale gençliğini ulusal, uluslararası ve kent düzeyinde temsil etmek ve bu amaca uygun aktiviteler düzenlemek, ve gençlerin kentin bilimsel, teknolojik, sanatsal, sosyal ve kültürel etkinliklerinde rol almalarını sağlamak, insan hakları ve çevre konusunda duyarlılıklarını arttırmak gibi görevleri bulunuyor. Pamukkale Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Adnan Kaya, selamlama konuşması yaptı.

“PROJELERİNİZİ BEKLİYORUZ”

Pamukkale Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Adnan Kaya’nın konuşmasının ardından kürsüye gelen Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Güresin, “Kentin yönetiminde bazı normların paylaşılması gerekiyor. Bu anlamda öncelikle gençlik meclisini kurduk. Ardından da kadın meclisini ve daha sonra da engelli meclisini hayata geçirmeyi planlıyoruz. Biz bu meclisi kurarken tek başımıza yola çıkmadık. Bir çok sivil toplum kuruluşu, muhtarlar ve ilgili kuruluşlarla yola çıktık. Pamukkale olarak Denizli’nin en büyük ilçesiyiz. Bu da bize büyük bir sorumluluk veriyor. Birçok belediye Kent Konseyi’ni kurmakta tereddüt etti. Ama biz 4 yıllık bir belediye olmamıza bu meclisi oluşurduk. Bundan dolayı kent konseyini önemsiyoruz ve burada bize büyük bir sorumluluk düşüyor. Buradan hatırlatmak isterim ki biz Kent Konseyi’nin kağıt üzerinde kalmaması için gençlerden proje bekliyoruz” dedi.

Konuşmaların ardından seçime geçildi. 225 delegenin oy kullandığı seçimde Cevat Serdar, Pamukkale Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı oldu. Yönetimde ise şu isimler yer aldı: Mustafa Şencan, Uğur Pala, Ebru Demir, Büşra Yüksel, Cemal Ceyhan, Hasan Ali Tosun, Elif Yasemin Yuvacı, Ceyda Okta, İlyas Bedir ve Hatice Nursima Şanlı.

Pamukkale Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Cevat Serdar, kendisine verilen bu görevi layıkıyla yerine getirmek için yürütme kurulundaki arkadaşlarıyla birlikte var gücüyle çalışacaklarını ifade etti.