02.12.2022, Cuma
9 °C / 16 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. Pamukkale Belediyesi faaliyet raporu kabul edildi

Pamukkale Belediyesi faaliyet raporu kabul edildi

Haber Merkezi - 2 Nisan 2021 Cuma - 20:31 Pamukkale Belediyesi faaliyet raporu kabul edildi

Pamukkale Belediyesinin 2020 yılı faaliyet raporu görüşülerek kabul edilirken, meclis organlarına da seçimler gerçekleştirildi.

A- A+

Pamukkale Belediye Meclisi Nisan ayı oturumu Avni Örki’nin başkanlığında yapıldı. 19 bölüm ve 368 sayfadan oluşan 2020 yılı Faaliyet Raporu oy çokluğu ile kabul edildi. 2020 yılının faaliyetlerinin yer aldığı raporun hazırlanmasında önemli bir emeğin olduğunu söyleyen Örki, “Bu raporda coronavirüsün damga vurduğu 2020 yılında yapılan çalışmalar yer alıyor.Pandemi var diye çalışmalarımıza ara vermedik. Elimizi kolumuzu bağlayıp beklemedik. Halkımızın yaşanan bu olağanüstü dönemde sağlık konusunda hizmet alması çok önemliydi. Biz bu konuda yapılması gereken ne varsa her şeyi yaptık. Bunun yanında önemli projelerimizi de hayata geçirdik. Az imkanlarla çok çalışmalar yaptık. İmkanlar dahilinde önemli çalışmalara imza attık. 2021 yılında bu çalışmalarımızın artarak devam edeceğini müjdeleyebilirim. Pamukkale Belediye Meclisi’nin değerli üyelerinin destekleri ile birlikte 2021 yılında da çalışmalarımızı aralıksız devam ettireceğiz” dedi.

Haberin DevamıReklam

BAŞKAN VEKİLLERİ AK PARTİ VE MHP’Lİ ÜYELERDEN SEÇİLDİ

Pamukkale Belediye Meclisi’nde 5393 sayılı Belediye Kanunu’na göre yapılacak ilk Mahalli İdareler seçimlerine kadar görev yapmak üzere Meclis Üyeleri arasından Meclis 1.Başkan Vekili, 2. Başkan Vekili, 2 asıl ve 2 yedek katip üyeleri, 3 encümen üyesi ve Meclis İhtisas Komisyon üyeleri belirlendi. Yapılan seçimler sonrasında 1. Başkan Vekilliği’ne AK Parti’li Hüseyin Kaya, 2. Başkan Vekilliği’ne ise MHP’li Süleyman Sırrı Kaya getirildi. Katip Asıl Üyeliği’ne Sevgi Çölhan ve Mehmet Yara, yedek üyeliğe ise Emin Tekin ve Erkan Tıkıroğlu seçildi. Encümen üyesi olarak ise Yusuf Garip, Bayram Kahraman ve Birol Konak belirlendi. Plan ve Bütçe Komisyonu’na Birtan Şahan, Dilaver Yardım, Emin Tekin, Işık Yalçın ve Bilal Güner, İmar Komisyonu’na Hüseyin Kaya, Recep Uzunca, Taylan Kaplan, Kerem Karalp ve Erkan Tıkıroğlu seçildi. Rahmi Taştan, Sevgi Çölhan, Ali Turan, Mehmet Dönmez ve Süleyman Sırrı Kaya Kültür ve Turizm Komisyonu’nu oluştururken, Hakkı Toker, Zehra Karabay, Ozan Topal, Mehmet Dönmez ve Süleyman Sırrı Kaya ise İdari ve Diğer İşler Komisyonu’nda yer aldı. Çevre, Sağlık ve Tarım Komisyonu’na Hüseyin Acar, Bayram Kahraman, Serkan Tüğdür, Fikret Uzkuç ve Ramazan Eskin seçilirken, Gençlik, Spor ve Eğitim Komisyonu’nda ise Mehmet Yara, Nail Şan, Şeyma Birlik, İlmi Köse ve Erkan Tıkıroğlu yer aldı.