12.08.2022, Cuma
22 °C / 35 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. Pamukkale Belediyesi ekiplerinden karla mücadele çalışması

Pamukkale Belediyesi ekiplerinden karla mücadele çalışması

Haber Merkezi - 25 Ocak 2022 Salı - 13:25 Pamukkale Belediyesi ekiplerinden karla mücadele çalışması

Pamukkale Belediyesi, kar yağışının günlük yaşama etkilerinin ortadan kaldırmak için ilçe genelinde çalışmalar gerçekleştiriyor.

A- A+

Meteorolojinin uyarılarını dikkate alarak hazırlıklarını tamamlayan Pamukkale Belediyesi ekipleri, kar yağışının ardından sahada görev aldı. Pamukkale Belediyesi ekipleri, ilçe genelinde 5 beko-loder, 5 kar küreme aracı, 5 tuz serici, 1 loder, 10 kamyonet, 2 greyder, 4 pickup, 1 sepetli bom ve 100’ün üzerinde personel ilçe genelinde vatandaşların sorun yaşamaması için kar mesaisi yapıyor.

 

HASTANE, SAĞLIK OCAĞI ÖNLERİ AÇILIYOR

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Fen İşleri Müdürlüğü, Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Temizlik İşleri Müdürlüğü başta olmak üzere tüm birimlerin tayakkuz halinde olduğunu, özellikle kamu kurumu binaları, hastane, sağlık ocağı, cami, postane, muhtarlık ve benzeri yerlerin önleri ile yaya kaldırımlarında kar küreme çalışması yaptığını bildirdi.

Haberin DevamıReklam

Örki, “Tüm belediye ekiplerimiz, sahada karla mücadelesini sürdürüyor. Halkımızın hava şartlarının olumsuzluklarından etkilenmemesi için var gücümüzle çalışıyoruz. Karla mücadelemiz aralıksız sürecek” dedi.

KARDA MAHSUR KALAN VATANDAŞLARA DESTEK VERİLİYOR

Pamukkale Belediyesi ekipleri, yolda kalan vatandaşlara da yardım ediyor. Zeytinköy Mahallesi’nde yaşayan 85 yaşındaki koah hastası bir vatandaş evinden alınarak, hastaneye ulaştırıldı. Ayrıca, Pamukkale-Kurtluca yolu ile Pamukkale travertenlerinin güney bölgesinde yolda kalan traktörler, araçlar ve turist otobüsleri için yol açma çalışmaları sabahın ilk saatleri itibari gerçekleştirildi.