08.12.2022, Perşembe
6 °C / 15 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. Pamukkale Belediyesi ekiplerinden kar mesaisi

Pamukkale Belediyesi ekiplerinden kar mesaisi

Haber Merkezi - 23 Ocak 2022 Pazar - 18:27 Pamukkale Belediyesi ekiplerinden kar mesaisi

Denizli’de etkili olan kar yağışı sonrası Pamukkale Belediyesi ekipleri, kar küreme ve buzlama çalışmasında bulundu.

A- A+

Karakışın etkili olduğu Denizli’de Pamukkale Belediyesi ekipleri, özellikle yüksek kesimlerdeki mahallelerde ulaşımın aksamaması için kar küreme ve tuzlama çalışması gerçekleştirdi.

EKİPLER TEYAKKUZ HALİNDE

İlçe genelinde 5 beko-loder, 5 kar küreme aracı, 5 tuz serici, 1 loder, 10 kamyonet, 2 greyder, 4 pickup, 1 sepetli bom ve 100’ün üzerinde personel kar mesaisi yaparken, yağışın devam etmesi ihtimaline karşı ekiplerin teyakkuz halinde olduğu belirtildi.

SEYİR TEPESİ’NE GİRİŞLERE İZİN YOK

Öte yandan, beyaz örtü Pamukkale travertenlerini kaplarken, Kocaçukur bölgesinde bulunan kaz ve ördeklerin bakımlarının yapıldığı belirtildi. Karla kaplanan Seyir Tepesi Şehir Ormanı’na güvenlik nedeniyle girişlere izin verilmediği kaydedildi.

Haberin DevamıReklam

“HER ŞARTTA HİZMETTEYİZ”

Kışın sert yüzünü gösterdiği günlerde teyakkuzda olduklarını ifade eden Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, “Rabbim kar bereketini bizlere nasip etti. Tüm ülkemiz gibi Denizli’miz ve Pamukkale’mizde de kar yağışı etkili oldu. Olmaya da devam ediyor. Kar yağışının başladığı andan itibaren ekiplerimiz, karın yollarımızı kapatmaması ve vatandaşlarımızın olumsuzluk yaşamaması için var gücüyle çalıştı. Mahallelerimiz arasında ulaşımın aksamaması için kar küreme ve tuzlama çalışmalarının yanı sıra şehir merkezindeki mahallelerimizde de gerekli olan küreme ve tuzlama çalışmaları yapıldı, ihtiyaç oldukça da yapılmaya devam ediyor. Biz her şartta olduğu gibi kar yağışı olan zamanlarda da halkımızın yanındayız. Fedakarca görev yapan tüm mesai arkadaşlarıma teşekkür ederim” dedi.