26.05.2022, Perşembe
19 °C / 35 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. Pamukkale Belediyesi eğitim yardımı başvuruları sürüyor

Pamukkale Belediyesi eğitim yardımı başvuruları sürüyor

Haber Merkezi - 24 Eylül 2020 Perşembe - 11:13 Pamukkale Belediyesi eğitim yardımı başvuruları sürüyor

Pamukkale Belediyesi’nin 2020-2021 eğitim öğretim döneminde 2 bin 500 öğrenciye vereceği eğitim yardımı başvuruları devam ediyor.

A- A+

Pamukkale Belediyesi, yeni eğitim öğretim yılında 8 ay boyunca bin 500 ortaokul öğrencisine aylık 90 TL, bin lise öğrencisine de aylık 115 TL eğitim yardımında bulunacak. 2020-2021 eğitim-öğretim döneminde uygulanacak olan eğitim yardımı ile ilgili başvurular alınmaya devam ediyor.

BAŞVURULAR İNTERNETTEN YAPILIYOR

Eğitim yardımı başvuruları internet üzerinden yapıldığı belirtilirken, www.pamukkale.bel.tr adresindeki Eğitim Yardımı başvuru linki tıklanarak 27 Eylül Pazar günü 23.59’a kadar başvuru yapılabileceği kaydedildi. Başvuru sonrası, ilk değerlendirme sonunda eğitim yardımı almaya hak kazanan adaylara mesaj yoluyla bilgi verileceği, adayların vatandaşlık numaralarının son rakamına göre zaman dilimi belirlenerek gerekli evrak işlemleri Pamukkale Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü’nde gerçekleştirileceği öğrenildi.

“BAŞVURMAKTA GECİKMEYİN”

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, eğitim konusunu önemsediklerini belirterek, “Biz her yıl olduğu gibi bu yıl da eğitim yardımı yapacağız. Bununla ilgili başvuru sürecimiz devam ediyor. Koronavirüs nedeniyle başvurular internet üzerinden yapılabiliyor. Başvuru süresi 27 Eylül Pazar günü 23.59’a kadar. Ancak ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın ortaokul ve lise çağındaki öğrencileri ile ilgili olarak bu zamanı beklemeden başvurularını bir an önce yapmalarını öneriyoruz. Pamukkale Belediyesi her konuda olduğu gibi eğitim konusunda da vatandaşlarının yanındadır” dedi.