26.10.2020, Pazartesi
14 °C / 27 °C Denizli Hava Durumu

Pamukkale Belediyesi eğitim yardımı başvuruları başlıyor

Haber Merkezi - 8 Ağustos 2017 Salı - 16:35 Pamukkale Belediyesi eğitim yardımı başvuruları başlıyor

Pamukkale Belediyesi’nin 2 bin 250 öğrenciye sağlayacağı öğrenim yardımı başvuruları 14 Ağustos 2017 Pazartesi günü başlayacak. Lise ve ortaokul öğrencisine verilecek olan öğrenim yardımları için başvurular 22 Eylül’de sona erecek.

A- A+

Pamukkale Belediyesi, önümüzdeki eğitim-öğretim yılında 2 bin 250 ortaokul ve lise öğrencisine meclis kararıyla öğrenim yardımında bulunacak. Sekiz ay boyunca verilecek eğitim yardımından bin 50 ortaokul ve bin 200 lise öğrencisi yararlanacak. Ortaokul öğrencilerine aylık 65, lise öğrencilerine aylık 85 lira öğrenim desteği sağlanacak.

Bu yardımdan yararlanmak isteyenler için başvuruların 14 Ağustos’ta başlayıp, 22 Eylül’de sona ereceği açıklandı. Başvurular www.pamukkale.bel.tr adresinden yapılabileceği gibi, formlar Pamukkale Belediyesi’nin Atatürk Caddesi’ndeki ek hizmet binasında da teslim edilebilecek.

“ EĞİTİME DESTEĞİMİZ DEVAM EDİYOR”

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, eğitime her türlü desteği verdiklerini ifade ederek, “Eğitim söz konusu olunca Pamukkale Belediyesi olarak adeta seferber oluyoruz. İlçe sınırlarımız içinde ihtiyaç sahibi öğrencilerin eğitim hayatlarına destek olmak için eğitim yardımı yapıyoruz. Geleceğimiz olan çocukların en iyi ortamlarda eğitim alarak, tam donanımlı yetişmelerine olanak sağlamak için belediye olarak bu çalışmamızla katkı sunuyoruz” dedi.

İlçe sınırları içinde bulunan 128 okulun tamamına ulaşarak, ihtiyaçlarını gidermek için yoğun bir çalışma sergilediklerini kaydeden Gürlesin, “Pamukkale Belediye meclisimizde yine çok önemli bir karara imza atarak ihtiyaç sahibi çocuklarımıza desteğe devam kararı aldık. Geçtiğimiz yıl 2000 olan sayıyı bu sene 2250’e çıkarıp, verdiğimiz maddi desteği de artırdık. Önümüzdeki eğitim öğretim yılında 1200 lise öğrencimize aylık 85 lira, 1050 ortaokul öğrencimize aylık 65 lira eğitim desteğinde bulunacağız. 14 Ağustos- 22 Eylül tarihleri arasında yapılacak olan başvurular incelenecek. Başvuran öğrencilerimiz belediyemiz tarafından belirlenen kriterlere uyarsa eğitim yardımı almaya hak kazanacak. Pamukkale Belediyesi olarak her zaman eğitime katkı sağlamaya devam edeceğiz” diye konuştu.