30.06.2022, Perşembe
21 °C / 34 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. Pamukkale Belediyesi eğitim yardımı başvuruları başladı

Pamukkale Belediyesi eğitim yardımı başvuruları başladı

Haber Merkezi - 14 Eylül 2020 Pazartesi - 14:06 Pamukkale Belediyesi eğitim yardımı başvuruları başladı

Pamukkale Belediyesi’nin 2020-2021 eğitim-öğretim döneminde, ortaokul ve lise öğrencilerine yapacağı eğitim yardımı için başvuruları başladı.

A- A+

Pamukkale Belediye Meclisi, 2020-2021 eğitim-öğretim yılında 8 ay boyunca bin 500 ortaokul ve bin lise öğrencisine eğitim yardımı yapılmasına karar verilmişti. Bu karara göre, ortaokul öğrencilerine aylık 90, lise öğrencilerine 115 lira eğitim yardımı verilecek.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Eğitim yardımı başvuruları internet üzerinden yapılacak. www.pamukkale.bel.tr adresindeki eğitim yardımı başvuru linki tıklanarak, aranan şartlara uygun şekilde 27 Eylül Pazar günü 23.59’a kadar başvuru yapılabilecek. İlk değerlendirme sonunda eğitim yardımı almaya hak kazanan adaylara mesajla bilgi verilecek. Adayların vatandaşlık numaralarının son rakamına göre zaman dilimi belirlenerek, gerekli işlemleri Pamukkale Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğünde gerçekleştirilecek.

Haberin DevamıReklam

“EĞİTİMİ ÖNEMSİYORUZ”

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, eğitim yardımı ile ilgili olarak öğrenci sayısının değişmediğini, ancak yardım miktarının arttığını belirterek, “Eğitim alanında yapılan yardımları ülkemizin geleceğine yapılan yatırım olarak değerlendiriyoruz. Ülkemizin daha güzel günlere ulaşmasını sağlayacak bugünümüzün çocukları, yarınlarımızın öğretmeni, doktoru, mühendisi, başkanı olacak. Bu nedenle, çocuklarımızın, gençlerimizin eğitimini gerçekten önemsiyoruz. Hem öğrencilerimize, hem de okullarımıza yaptığımız destekleri her zaman sürdüreceğiz” dedi.