28.11.2022, Pazartesi
6 °C / 13 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. Pamukkale Belediyesi, Doğa ve Fen Okulu...

Pamukkale Belediyesi, Doğa ve Fen Okulu yaptıracak

Haber Merkezi - 18 Şubat 2022 Cuma - 12:29 Pamukkale Belediyesi, Doğa ve Fen Okulu yaptıracak

Pamukkale Belediyesi, Doğa ve Fen Okulu yaptıracak. Eğitim kurumunun yapımıyla ilgili protokol imzalandı.

A- A+

Kavakbaşı Mahallesi’nde yaptırılacak Pamukkale Belediyesi Doğa ve Fen Okulunun protokolü düzenlenen törenle imzalandı. İmza törenine Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Süleyman Ekici ve projenin yürütücü personel katıldı.

 

ATIL ALAN DEĞERLENDİRİLECEK

İmza töreninde konuşan Örki, “İl Milli Eğitim Müdürümüze ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze teşekkür ediyorum. Çünkü çok sevindiğimiz, benimsediğimiz, heyecan duyduğumuz ve hayalini kurduğumuz bir projeyi beraberce gerçekleştirebilme imkanı bulduk. İlçemizin Kavakbaşı Mahallesi’nde atıl durumda kalmış bir köy okulu alanımız var. Muazzam bir doğa içerisinde. Yetişmiş ağaçları ile muhteşem bir doğal ortam ve yaklaşık 4 bin 500 m²’lik alan. Burada doğa ve fen okulu projesini hayata geçirmiş olacağız” dedi.

Eğitim kurumuyla ilgili bilgileri de paylaşan Örki, imzalanan protokol çerçevesinde mevcut binaları yenileyeceklerini ve çevresinin çitle kaplanacağını belirtti. Örki, şunları söyledi:

“İçerisine çok güzel bir macera parkuru yerleştireceğiz. Aynı zamanda çocuklarımızın bir takım yeteneklerinin de gelişebilmesi adına, çevreyi ve doğayı gözetleyebilecekleri gözetleme kuleleri ile birlikte ateş yakma alanlarını yerleştireceğiz. Etkinlik alanlarımız, tırmanma parkurlarımız, çocuklarımızın toprakla içli dışlı olabilmeleri için kazı alanlarımız, fiziksel özelliklerini geliştirmeyi hedefleyerek denge parkurlarımız, dokunma, koklama, hissetme şeklinde duyusal bir takım özelliklerini geliştirecek duyu yolu parkurlarını yapacağız. Çamurla çeşitli yeteneklerini becerilerini sergileyebilecekleri çamur, kil alanlarımız olacak.

Haberin DevamıReklam

Elbette doğa ve fen okulu denince ilk akla gelen tarım alanımız olacak. Burada, apartmanların içerisinde hayatlarını sürdürmek zorunda olan çocuklarımız, temel olarak tarımsal faaliyetlerin nasıl yapılabileceğini öğrenecekler. Doğa denince hayvan dostlarımız asla unutulamaz. Hayvan barınaklarımız olacak. Barınaklarımızda, kümes hayvanları, kedi, köpek gibi diğer hayvanlarımızda olacak. Bunun içerisine çok güzel bir süs havuzu yerleştireceğiz ve projemizi çocuklarımızın hizmetine sunmuş olacağız. Geleceğe dair çok faydalı bir proje hizmet olduğunu düşünüyorum. Başta Sayın Valimiz olmak üzere, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze ve aynı zamanda bu projeyi emek vererek, ter dökerek hayata geçirecek olan Pamukkale Belediyesi personelimize yürekten teşekkür ediyorum. Bir hayalimizi daha gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Hayırlı uğurlu olsun.”

PAMUKKALE BELEDİYESİNE TEŞEKKÜR ETTİ

Kavakbaşı Doğa ve Fen Okulunun çok önemli özelliklere sahip olduğunu ifade eden Ekici ise, “Kavakbaşı Mahallemizde, Pamukkale Belediyemizle Doğa ve Fen Okulu hayalini gerçeğe dönüştüreceğiz. Bizler öğrencilerimizin akademik anlamda gelişmesini sağlarken, sosyal, kültürel, psikolojik, sportif her alanda bütüncül olarak hayata hazırlanmasını bekliyoruz. Bu kapsamda yapılacak olan Doğa ve Fen Okulunda farklı parkurlarda, farklı istasyonlarda, farklı atölyelerde, öğrencilerimizin sportif anlamda kendilerini ifade edebileceği, burada hoşça vakit geçirebileceği güzel bir tesis kazandırılacak. Eğitim konusunda, eğitim niteliği artırılması noktasında birçok konuda sayın başkanımızla işbirliği halindeyiz. Bizde bu projeyi başkanımıza sunduğumuzda heyecanını gördük ve kendisi hiç tereddütsüz bu desteği vereceğini belirtti. Pamukkale Belediyemizin ekibine çok teşekkür ediyorum. İnşallah öğrencilerimiz buradan, sosyal, fiziksel, psikolojik, özgüven kazandıran çalışmalarla, hayat başarımı noktasında üst seviyede istifade ederler. Protokolümüz hayırlı ve uğurlu olsun. Hayırlı hizmetlere vesile kılsın” diye konuştu.