20.09.2021, Pazartesi
20 °C / 36 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. Pamukkale Belediyesi Pati Festivali düzenliyor

Pamukkale Belediyesi Pati Festivali düzenliyor

Haber Merkezi - 2 Eylül 2021 Perşembe - 11:12 Pamukkale Belediyesi Pati Festivali düzenliyor

Pamukkale Belediyesi, ilkini 2019 yılında düzenlediği “Pati Festivali”nin ikincisine hazırlanıyor. Hayvan dostlarını bir araya getirecek festival 5 Eylül’de yapılacak.

A- A+

Pamukkale Belediyesi ve Sempati Hayvanları Koruma Derneği iş birliği ile hayvan dostlarının bir araya getirip tanışmalarına ortam oluşturmak ve hayvan haklarıyla ilgili farkındalığın artırılmasını sağlamak amacıyla “Denizli 2021 Pati Festivali” düzenlenecek.

Festival, 5 Eylül Pazar günü saat 17.00’de Kınıklı Mahallesi 6007 Sokak (Mimarlar Sokak)’ta bulunan AKUT Park’ta yapılacak.

Pati Festivali’nde, Grup Rota’nın şarkılarıyla eğlenecek olan katılımcılar, köpek eğitmeni Asım Sarıçiftçi’den köpek eğitimi hakkında püf noktaları öğrenecekler.

Köpekler için eğlenceli yarışmalarında düzenleneceği etkinlikten elde edilen gelir, ilk yıl olduğu gibi bu yıl da sokak hayvanlarının tedavisine ve mama ihtiyaçlarını karşılamada kullanılacak. Girişlerin ücretsiz olduğu festival tüm Denizli Halkı’na açık olmakla birlikte, can dost sahiplenmek isteyen hayvan dostları için de stant olacak. Yarışmalara katılmak isteyen katılımcıların etkinlik öncesinde Sempati Hayvanları Koruma Derneği’ne kayıtlarına yaptırmaları gerekiyor. Ayrıca, etkinliğe katılım öncesi HES Kodu sorgulaması yapılacak.

Haberin DevamıReklam

“SOKAK HAYVANLARIMIZA DESTEK OLACAĞIZ”

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, ilkini 2019 yılında düzenledikleri PatiFest’ipandemi nedeniyle geçtiğimiz yıl düzenleyemediklerini söyledi. Örki, “Geçtiğimiz yıl pandemi sürecinde ikincisini gerçekleştiremediğimiz etkinliğimizi bu yıl düzenliyoruz. Tüm hayvansever dostlarımızı bekliyoruz. Pati Festivali, çocuklarımızı can dostlarımızla tanıştırmak ve hayvan hakları ile farkındalık oluşturmak için güzel bir fırsat olacak. Hem eğleneceğiz hem de sokak hayvanlarımıza destek olacağız. Festivalimizle ilgili tüm hazırlıklarımızı tamamladık ve ücretsiz olan Pati Festivali’mize tüm halkımızı bekliyoruz” dedi.