07.03.2021, Pazar
4 °C / 16 °C Denizli Hava Durumu

Pamukkale Belediyesi, Deliktaş ve Fatih’de üst yapıya başlıyor

Haber Merkezi - 21 Ocak 2021 Perşembe - 12:48 Pamukkale Belediyesi, Deliktaş ve Fatih’de üst yapıya başlıyor

Pamukkale Belediyesi, Denizli Büyükşehir Belediyesinin alt yapı çalışmalarını tamamladığı Deliktaş ve Fatih mahallelerinde, üst yapı çalışmaları için sözleşme imzaladı.

A- A+

Denizli Büyükşehir Belediyesi, Pamukkale ilçe sınırları içindeki 6 mahalleyi kapsayan alt yapı çalışmalarını aralıksız sürdürürken, Pamukkale Belediyesi de üst yapı projesinin hazırlıklarını tamamladı. İlk etabı oluşturan Deliktaş ve Fatih mahallelerinin üst yapı çalışmalarını içeren ihalenin sözleşmesi, Nevzat Ökmen & Doğuş Yol İnşaat İş Ortaklığı yetkilisi Nevzat Ökmen ile Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki tarafından imzalandı.

14 MİLYON LİRAYA MAL OLACAK

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, 2021 yılında üst yapı atağı yaparak halkın mutluluğunda pay sahibi olacaklarını ifade ederek, “İlçe sınırlarımız içindeki 6 mahallemizde Denizli Büyükşehir Belediyemizin alt yapı hamlesi devam ediyor. Bazı mahallelerimizde artık sona gelindi. Deliktaş ve Fatih bu mahallelerimizden. Toplam 59 sokağımızı kapsayacak ilk etap çalışmamızda ortalama 16 kilometre uzunluğundaki 150 bin metrekarelik bir alan beton kilit parke taşı ve asfaltla kaplanacak. Yol medeniyet demektir. Biz de bu medeniyetten geri kalmak istemiyoruz. Şubat ayında başlayacak olan çalışmalarla yaklaşık 3 bin ailemize hizmet ulaştırmış olacağız” dedi.

Yaklaşık 14 milyon liraya mal olacak olan Deliktaş ve Fatih mahallelerinin üst yapı çalışmalarını 2021 yıl bitmeden tamamlamak istediklerini söyleyen Örki, “Nasip olursa bu yaz Deliktaş ve Fatih mahallelerimizde rengarenk, cıvıl cıvıl bir ortam oluşturmaya çalışacağız. Bu vesile ile Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Başkanımız Osman Zolan ile Büyükşehir DESKİ çalışanlarına çok teşekkür ederim. Bu projemiz şimdiden Denizlimize, Pamukkale ilçemize, Deliktaş ve Fatih mahallelerimize hayırlı olsun. Ayrıca bu projemizin hemen ardındankısa zaman içinde Aktepe, Karşıyaka, Anafartalar ve Dokuzkavaklar mahallelerimizin üst yapı projelerinin sözleşmesini de imzalayacağız” diye konuştu.