19.05.2022, Perşembe
16 °C / 24 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. Pamukkale Belediyesi, coronavirüs denetimlerini sürdürüyor

Pamukkale Belediyesi, coronavirüs denetimlerini sürdürüyor

Haber Merkezi - 10 Ağustos 2020 Pazartesi - 12:45 Pamukkale Belediyesi, coronavirüs denetimlerini sürdürüyor

Pamukkale Belediyesi ekipleri, normalleşme süreciyle birlikte yeniden faaliyetlerine başlayan iş yerleri ile düğün salonlarında coronavirüs önlemlerine uyulup uyulmadığını kontrol ediyor.

A- A+

Pamukkale Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, coronavirüsle ilgili denetimlerini sıklaştırdı. İlçe Emniyet Müdürlüğü, ilçe Jandarma Komutanlığı ve İlçe Sağlık Müdürlüğü ekipleriyle koordineli bir şekilde gerçekleştirilen denetimlerde, vatandaşların yoğun olarak kullandığı spor salonları, oyun salonları, berberler, kuaförler, güzellik merkezleri ve masaj salonlarını, düğün salonlarını ve sokak düğünlerini sıkı bir şekilde kontrolden geçiriliyor. Ekipler, maske ve dezenfektan kullanımı, sosyal mesafe, tek kullanımlık ürünler bulundurulması ve temizliğe ilişkin denetimlerde bulundu.

“DENETİMLERİMİZİ HİÇ İHMAL ETMEDİK”

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, coronavirüs tehlikesi geçip, hayat tamamen normale dönene kadar denetimlerinin devam edeceğini belirterek, “Normalleşme takviminin başlamasıyla birlikte Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz toplu yaşam alanlarını sürekli denetliyorlar. Ayrıca 1 Temmuz’dan bu yana başlayan düğün sezonuyla birlikte düğün salonlarını ve sokak düğünü yapılan yerlerde de denetimlerimizi sürekli yapıyoruz. İçişleri Bakanlığımızın son olarak 81 ilde başlatmış olduğu ‘Sağlık İçin Hepimiz İçin’ sloganıyla denetimlerimizi daha sıklaştırarak, vatandaşlarımızın toplu olarak kullandıkları alanlarda kurallara uyulması konusunda elimizden geleni yapacağız. Öte yandan pandemi süreci başladığı günden bu yana ilçe genelinde dezenfekte ve ilaçlama çalışmalarımız aralıksız devam ediyor” dedi.