27.02.2021, Cumartesi
6 °C / 20 °C Denizli Hava Durumu

Pamukkale Belediyesi çalışanlarından Kızılay’a kan desteği

Haber Merkezi - 10 Şubat 2021 Çarşamba - 13:12 Pamukkale Belediyesi çalışanlarından Kızılay’a kan desteği

Pamukkale Belediyesi çalışanları, Kızılay’ın “Sen Kan ver, Kızılay Can versin” kampanyasına destek verdi.

A- A+

Pamukkale Belediyesi çalışanlarından Kızılay’a kan desteği. Yurt çapında başlatılan “Sen Kan ver, Kızılay Can versin” kampanyasıyla Kızılay Kan Bağışı Tırı, Pamukkale Belediyesi ana hizmet binasına geldi. Belediye çalışanları, burada kan bağışında bulunarak kampanyaya destek verdi.

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki de personelle birlikte kan bağışında bulunarak, kan bağışının önemini vurguladı. Pamukkale Belediyesi olarak güzel bir etkinliğe imza attıklarını söyleyen Örki, şunları kaydetti:

“Malumunuz ülkemizde sürekli bir kan ihtiyacı söz konusu. Bu kan ihtiyacı kişilerin başına geldiğinde, o müşkül duruma düştüğünde had safhaya çıkıyor. Şuanda hastanelerimizde tedavi görmekte olan belki ameliyat sırası bekleyen çok fazla insanımız var ve biliyorsunuz ki böyle bir durumda kan can kurtarıyor. Daha geçtiğimiz günlerde kendi ailem içerisinde kan ihtiyacımız olduğunda hemen orada Kızılay işbirliği ile bizim bir şey söylememize gerek kalmadan hayırsever bir vatandaşımızın bağışladığı kan imdadımıza yetişmişti. Orada kendimi çok mutlu ve güvende hissetmiştim, çünkü devletimiz bizim yanımızdaydı. Bugün bu vesile ile ben vatandaşımıza kan vermesi konusunda tavsiyede bulunmak istiyorum. Pandemi sebebiyle vatandaşlarımızda kan verme konusunda, güvenli midir değil midir yönünde bazı soru işaretleri oluyor. 3 ayrı denetimden geçerek kan verme aşamasına geliyorsunuz. Koronaya karşı bütün tedbirler alınmış şekilde bu kan alım işlemi gerçekleşiyor. Sağlıkçılar gözetiminde tamamen hijyenik bir ortamda kan bağışı yapılıyor. Bütün vatandaşlarımız gönül rahatlığı içerisinde, huzur içerisinde bu güzel insanlık vazifesini yerine getirebilir. Bu işin ucunda hayat kurtarmak var. Herkesi kan bağışı yapmaya davet ediyorum” dedi.