29.11.2020, Pazar
3 °C / 17 °C Denizli Hava Durumu

Pamukkale Belediyesi Çağrı Merkezi, günlük bin çağrıyı yanıtlıyor

Haber Merkezi - 16 Nisan 2020 Perşembe - 13:07 Pamukkale Belediyesi Çağrı Merkezi, günlük bin çağrıyı yanıtlıyor

Pamukkale Belediyesinin coronavirüs salgınında özellikle sokağa çıkmaları kısıtlı vatandaşların taleplerini karşılamak amacıyla hizmete sunduğu çağrı merkezi, günlük ortalama bin dolayında çağrıyı yanıtlıyor.

A- A+

Pamukkale Belediyesi, coronavirüs salgını önlemleri kapsamında 22 Mart’ta çağrı merkezini hizmete sundu. 296 96 96 ve 444 9 220 numaralı hattan ulaşılabilen çağrı merkezi, sokağa çıkması kısıtlı olan vatandaşların taleplerini yerine getiriyor.

Ekipler, en kısa sürede Pamukkaleli vatandaşların taleplerini yerine getirerek, onların mutluluğunda pay sahibi oluyor. 7 gün 24 saat esasıyla yapılan çalışmalarda tek amaç vatandaşların dertlerine derman olmak. Pamukkale Belediyesi Çağrı Merkezi’ne günde ortalama bin talep gelirken, bugüne kadar 2 bine yakın vatandaşın eczane, fatura ödeme ve market alış verişi gibi talebini yerine getirdi.

“HALKIMIZIN HER ZAMAN YANINDAYIZ”

Türkiye’nin coronavirüsüne karşı yoğun bir mücadele verdiğini söyleyen Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki,  “Coronavirüsünün ülkemizde çıktığı günden bu yana çeşitli tedbirler aldık. 65 yaş üstü vatandaşların sokağa çıkmalarının kısıtlandığından biz de ilçe genelimizdeki bu durumda olan kişilere yönelik çağrı merkezimizi hızlıca hizmete açtık. 7 gün 24 saat esasıyla çalışan Pamukkale Belediyesi Çağrı Merkezi’nde 65 yaş üstü olan ve yalnız yaşayan vatandaşlarımızın taleplerini alıyoruz. Ekiplerimiz bu talepleri en kısa sürede yerine getiriyor. Bu noktada sokağa çıkamayan vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının ilk olarak yakınları ve komşularının karşılamasını rica ediyoruz. Eğer böyle bir imkan yoksa bizim çağrı merkezimizi arayabilirler. Coronavirüs ile ilgili olarak yapılması gereken en önemli şey evde kalmak. Mümkün olduğunca evde kalıp, ilgili bakanlıkların uyarılarına sıkı bir şekilde uyalım. Devletimiz ve milletimiz el ele vererek koronavirüsü yeneceğiz” dedi.