30.11.2021, Salı
6 °C / 11 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. Pamukkale Belediyesi, ayak tenisinde şampiyon oldu

Pamukkale Belediyesi, ayak tenisinde şampiyon oldu

Haber Merkezi - 20 Kasım 2021 Cumartesi - 11:57 Pamukkale Belediyesi, ayak tenisinde şampiyon oldu

Pamukkale Belediyesi Ayak Tenisi Takımı, Ankara’da “Yerel Yönetimler Gençlik Festivali” kapsamında düzenlenen turnuvanın şampiyonu oldu.

A- A+

AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığının “Yerel Yönetimler Gençlik Festivali”nde, çeşitli branşlarda turnuvalar düzenlendi. Başkent Millet Bahçesi’nde “Tam Sana Göre” sloganıyla gerçekleştirilen festivalde ayak tenisi, masa tenisi, 3×3 sokak basketbolu ve 5×5 futbol karşılaşmaları oynandı.

Pamukkale Belediyesi, 8 takımın mücadele ettiği ayak tenisinde rakiplerini birer birer saf dışı bırakarak, finalde Gölcük Belediyesi ile karşılaştı. Zorlu geçen maçta rakibini 2-1 yenen mavi-beyazlı takım şampiyonluğa ulaştı. Pamukkale Belediyespor’un ödüllerini Tekirdağ Kapaklı Belediye Başkan Yardımcısı Ruhi Özden verdi.

Ödül törenine katılan AK Parti Yerel yönetimler Gençlik Çalışmaları Ege Bölgesi Koordinatörü Nuh Dursun Ozan, Pamukkale’ye her konuda birinciliklerin yakıştığını söyledi. Ozan, “Pamukkalemiz bu turnuvada birinci oldu. Çok tebrik ediyorum. Pamukkale Belediyesi her alanda birinci olmayı seviyor. Başkanımız Avni Örki, gençler için yaptığı çalışmalarıyla Cumhurbaşkanımızın elinden yerel yönetimler katkı ödülü almıştı. Pamukkale gençleri de şampiyonluk ödülü aldı. Bu kupa da gençlerin başkanlarına hediyesi olsun. Başkanın aldığı ödül de gençlere bir hediye oldu. Pamukkale Belediyesi standı da festivalin en iyilerinden biri oldu. Pamukkale’yi çok seviyorum ve buradan tüm Pamukkaleli vatandaşlarımıza selam gönderiyorum” dedi.

Akçaabat Belediyesi Spor İşleri Müdürü Ahmet Murat Baş ise, turnuvaya Pamukkale Belediyesi’nin renk kattığını ifade ederek, “Katılan tüm takımlarımıza teşekkür ediyorum. Pamukkale Belediyesi şampiyon olmayı başardı. Güzel bir organizasyon oldu, inşallah daha güzellerini Trabzon’da, Akçaabat’ta yaparız. Pamukkale Belediyemiz başta olmak üzere diğer belediyelerimizi de ağırlamaktan büyük onur duyarız” diye konuştu.

Pamukkale Belediyespor Ayak Tenisi Takımının kaptanı Halil Mert de duygularını “8 takımın katıldığı turnuvada şampiyonluğa ulaştık. Bize destek olan Pamukkale Belediyesine, başkanımız Avni Örki’ye ve ekibine çok teşekkür ederim” sözleriyle dile getirdi.

Ozan Barış Özdemir da “Pamukkale Belediyesi adına katıldığımız ayak tenisi turnuvasında zirvede yer aldık. Pamukkale’de yapılan Türkiye Şampiyonası’nda ikinci olmuştuk. Bu organizasyonda şampiyon olmak bizi mutlu etti. Hedefimiz bundan sonra gerçekleyecek olan turnuvalar ve şampiyonalarda hep zirvede olmak. Destekleri için Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki’ye teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.