06.12.2021, Pazartesi
10 °C / 18 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. Pamukkale Belediyesi, Antalya CityExpo Fuarı’na katıldı

Pamukkale Belediyesi, Antalya CityExpo Fuarı’na katıldı

Haber Merkezi - 11 Kasım 2021 Perşembe - 17:39 Pamukkale Belediyesi, Antalya CityExpo Fuarı’na katıldı

Pamukkale Belediyesi, Antalya CityExpo 9. Antalya Şehircilik ve Teknolojileri Fuarı ve Yerel Yönetimler Sempozyumu’nda yer aldı.

A- A+

Türkiye Belediyeler Birliği ve Akdeniz Belediyeler Birliği tarafından düzenlenen Antalya CityExpo 9. Antalya Şehircilik ve Teknolojileri Fuarı ve Yerel Yönetimler Sempozyumu’na Pamukkale Belediyesi standı da renk kattı. Pamukkale’nin UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alan travertenleri, yüzyıllardır sağlık veren şifalı termal sularıyla Karahayıt, tarihi kentleri ve şehrin yeni buluşma noktası Seyir Tepesi Şehir Ormanı başta olmak üzere ilçenin tüm güzellikleri fuarda tanıtıldı. Pamukkale Belediyesi standı, fuarın en fazla dikkat çekenleri arasında yer aldı.

 

Pamukkale Belediyesi standında ziyaretçilere ilçede üretilen, kekik, lavanta, nar, nar suyu ve ayva ikram edildi.

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, stantta Antalya Valisi Ersin Yazıcı, Akdeniz Belediyeler Birliği ve Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Türkiye Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Doç. Dr. Birol Ekici, il ve ilçe belediye başkanları ve fuara katılan firmaların temsilcilerini ağırladı.

“PAMUKKALE’Yİ HER PLATFORMDA TANITIYORUZ”

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, turizm merkezi olan Pamukkale’yi her fırsatta tanıttıklarını ifade ederek, “Bu yıl 9. Kez düzenlenen CityExpo Antalya Şehircilik ve Teknolojileri Fuarı’nda yer almak çok önemliydi. Pamukkale’mizin, Denizli’mizin güzelliklerini bu fuara gelen bütün katılımcılarla paylaşmak istedik. Sadece fuar değil işbirliği görüşmelerimiz de oluyor. Buradaki hedefimiz, Antalya ile var olan yol arkadaşlığımızı güçlendirmek” dedi.

Turizme, tarıma ve sanayiye dair ne varsa her tanıtmaya gayret gösterdiklerini kaydeden Örki, “İnşallah bu işin sonucunda yerel yönetimlerin yapmış olduğu hizmetlerin kalitesinde çok ciddi artışlar olacaktır. Burada farklı farklı firmalar da var. Belediyelere ve vatandaşlara hizmet sunan ve bizim o hizmetlerimizi sunarken yararlandığımız çeşitli ürünleri pazarlayan ve üreten firmalarda var. Bu vesileyle biz en kaliteli ürünü en uygun fiyatlarla bulabildiğimiz bir noktadayız. Dolayısıyla ilçemiz için, şehrimiz için, hatta bölgemiz için çok güzel ve faydalı görüşmeler yapacağız. Pamukkalemizi her platformda tanıtmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Antalya CityExpo 9. Antalya Şehircilik ve Teknolojileri Fuarı, 13 Kasım’a kadar açık kalacak.