27.03.2023, Pazartesi
9 °C / 25 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. Pamukkale Belediyesi Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin...

Pamukkale Belediyesi Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin açılışı yapıldı

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 23 Nisan 2022 Cumartesi - 09:00Güncelleme: 23 Nisan 2022 Cumartesi - 19:55
Pamukkale Belediyesi Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin açılışı yapıldı

Pamukkale Belediyesi tarafından yaptırılan Muhammet Serter Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Ortaokulu açılışı, düzenlenen iftar yemeğiyle yapıldı.

Arsası hayırseverler tarafından bağışlanan, yapımı Pamukkale Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Muhammet Serter Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Ortaokulu Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu’nun açılışı, okul bahçesinde düzenlenen iftar yemeği ile yapıldı. 18 Nisan Pazartesi günü eğitim öğretime başlanan okulun açılışına Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi Nihat Zeybekci, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Pamukkale Kaymakamı Uğur Bulut, İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, İlçe Belediye Başkanları, AK Parti İl Başkanı Yücel Güngör ve ilçe başkanları, siyasi partilerin temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

 

“9,5 MİLYON TL’YE MAL OLDU”

Okulun 9,5 milyon liraya mal olduğunu belirten Örki, “Bizim bir hayalimiz vardı. Pamukkale ilçemize güzel bir okul kazandırmak istiyorduk. Eski milletvekillerimizden Salih Erdoğan o dönem yanımıza geldi. Muhammet Serter amcamızın arazisinin imam hatip okulu yapılması için bağış yapmak istediğini bize iletti. Nihat Zeybekci bakanımız ve Osman Zolan başkanımız sayesinde okul yapmaya uygun bir alan önümüze sunuldu. 19 Şubat 2021’de temelimizi attık. 21 Aralık 2021 tarihinde de inşasını bitirdik. Pandemi diyerek bahanenin arkasına saklanmadık, 1 yıldan kısa sürede inşaatımızı tamamladık” dedi.

DENİZLİLİ ŞEHİDE ANMA

“İftar programımızı bu coşkulu kalabalıkla birlikte yapmayı ve aynı coşkuyla sürdürmeyi planlamıştık” diyen Örki, “Piyade Teğmen Bekir Can Kerek’in Pençe-Kilit Harekâtı’nda şehit olduğu haberini aldık. Dolayısıyla bu iftar soframız ve açılışımız hüzünlü bir hale geldi. Bu memleket o hainlerin sevinmesine, bu aziz vatanın, al bayrağın yere düşmesine asla izin vermeyecektir. Şehitler ölmez vatan bölünmez diyoruz, şehidimize de yüce Allahtan rahmetler diliyoruz. Canlarını bu vatan için vermiş olan bütün şehitlerimize başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün gazilerimize Allah razı olsun diyoruz” ifadelerini kullandı.

“ÖĞRENCİLERİN OKULUMUZU TERCİH ETMESİ İÇİN ÇALIŞACAĞIZ”

Haberin DevamıReklam

Programda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici ise, “Denizli’de hayırseverlerimizin katkılarıyla birçok okul yapılıyor. Bu okulun yapımında da başta hayırseverimiz Muhammet Serterve bu okul için arsa bağışında bulunan hayırseverlerimiz ve Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki’nin önemli katkıları var. Eğitim konusunda her zaman yanımızda olan sayın bakanımız Nihat Zeybekci, Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan ve Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki’ye çok teşekkür ediyorum. Okulumuz 2. ara tatilin hemen ardından 18 Nisan’da eğitim öğretim döneminde eğitime başladı. İnşallah okulumuzu öğrencilerin tercih etmesi için çalışmalar yapacağız” dedi.

ZOLAN’DAN TEŞEKKÜR

Şehit Teğmen Bekir Can Kerek’e rahmet dileyen Zolan, “Bu vatan için nice şehitlerimiz var. Onların sayesinde biz bugün hür ve bağımsız yaşıyoruz, ramazanın, iftarın güzelliğini yaşıyoruz. Bu güzel okulun yapımında emeği geçen başta Pamukkale Belediye Başkanımız Avni Örki olmak üzere tüm çalışma arkadaşlarını tebrik ediyorum. Ayrıca hayırseverlerimizden Muhammet Serter abimiz ve Serter ailesinin hayrını Allah’ım kabul eylesin. Burada arsa bağışında bulunanlardan ve çok uğraşan muhtarımızdan Allah razı olsun diyorum. Tabi ki bu güzellikleri yaparak yolumuza devam edeceğiz” değerlendirmesinde bulundu. Zolan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“2004 yılında sayın bakanımız Nihat Zeybekci ile başlayan hizmet destanı inşallah hızlı şekilde devam ediyor. Deliktaş mahallemizde hiçbir eksikliğimiz kalmadı. Altyapı üstyapı parklar spor alanları, eğitim alanları bu bölgemiz parmakla gösterilecek hale geldi. Bizimle birlikte yürüyen, emek veren herkese teşekkür ediyorum. Okulun yapımında katkısı olan herkese teşekkür ediyor, bu iftar sofrasında olmaktan memnuniyet duyduğumu dile getirmek istiyorum. İnşallah yarınımız bugünden daha güzel olsun” dedi.

Konuşmaların ardından İl Müftü Vekili Semih Keskin’in duasıyla okulun açılışı gerçekleştirildi.